• LT Articles
  • 2019-12-31

„YIT Lietuva“ metus užbaigė automobilių prekybos ir paslaugų centro patalpas „Juta“, sandorio vertė – 14 mln. Eur

Darnios miestų plėtros ir statybų bendrovė „YIT Lietuva“ bei „Volkswagen“, „Audi“ ir „Seat“ prekės ženklus Lietuvoje atstovaujanti bendrovė „Juta“ pasirašė naujo automobilių ir paslaugų centro komplekso pardavimo-pirkimo sandorį. Sostinės Naugarduko gatvėje esančios beveik 8,5 tūkst. kv. m ploto prekybos ir serviso patalpos pagal „Build-to-suit“ principą buvo statytos būtent šiai bendrovei. Jau išvystytą projektą iš „YIT Lietuva“ įsigijo „Juta“ grupės nekilnojamojo turto įmonė „Juta NT“. Sandorio vertė – apie 14 mln. Eur.

„Iki šio centro atidarymo „Jutos“ grupės įmonės veikė keliose vietose Vilniuje. Visas jas, augant veiklos apimtis, įmonės jau buvo „išaugusios“. Iš patirties žinojome, kad naujoji vieta turi būti patogi privažiuoti klientui, darbuotojui, būti gerai matoma, joje turi „tilpti“ maksimalus kiekis su automobilizmu susijusių paslaugų, tam, kad vairuotojui nereiktų blaškytis per kelias vietas, gaunant būtinas paslaugas. Naujoji vieta puikiai atitiko keliamus reikalavimus, o pirmi veiklos mėnesiai rodo, kad pasirinkimas buvo teisingas: naujasis autocentras visu pajėgumu veikia beveik nuo pat atidarymo dienos“, pasakoja Vaidas Sinkevičius, „Juta NT“ vadovas.  

 

Jo teigimu, bendradarbiavimą su „YIT Lietuva“ nulėmė projekto apimtis ir poreikis individualiam pritaikymui: „Tai unikalus, didelės apimties „Build to suit“ projektas, kuriam kokybiškai ir laiku išvystyti reikėjo patikimo rangovo, todėl rinkomės bendradarbiauti su „YIT Lietuva“.

 

Pernai vasarą pradėtame statyti ir lapkritį duris atvėrusiame komplekse veikia „Seat“ markės automobilių pardavimo salonas, prekybos naudotais automobiliais erdvės, autorizuoti „Audi“, „Volkswagen“ ir „Seat“ automobilių servisai, automobilių detalių ir aksesuarų parduotuvė.

 

„Sklypas kompleksui parinktas ir patalpos pastatytos pagal individualius užsakovo poreikius. Vadinamieji „Build-to-suit“ projektai užsakovui leidžia gauti specialiai jo poreikiams pritaikytas patalpas ir išvengti su standartizuotų patalpų adaptavimu susijusių papildomų kaštų. Toks NT projektų vystymo modelis tampa vis populiaresnis – ypač tarp specifine veikla užsiimančių įmonių, kurioms standartizuotos patalpos yra nebūtinai tinkamos. Dažnai rasti konkrečios įmonės poreikius atitinkančias daugiafunkcines patalpas yra itin sudėtinga, todėl „Build-to-suit“ projektai tokias atvejais yra kone vienintelis racionalus sprendimas“, – sako bendrovės „YIT Lietuva“ vadovas Kęstutis Vanagas.

 

A+ energinio efektyvumo klasės patalpose naudoti efektyvią ir aplinkai draugišką jų eksploataciją užtikrinantys sprendimai. Didelis dėmesys skirtas automobilių prekybos ir paslaugų centro funkcionalumui, darbuotojų bei klientų patogumo užtikrinimui. Pavyzdžiui, techninio aptarnavimo servise įrengtus automobilių raktelių saugyklas klientams sudarytos sąlygos transporto priemones apžiūrai ir remontui palikti bei jas pasiimti savarankiškai.

 

Komplekse taip pat įrengtos administracinės paskirties patalpos ir automobilių stovėjimo aikštelė po stogu su elektromobilių įkrovimo vietomis bei dviračių laikymo stovais.

 

Statant automobilių prekybos ir paslaugų kompleksą taip pat buvo atnaujinta aplinkinė miesto infrastruktūra – Zietelos, Vilkpėdės ir Naugarduko gatvių sankryžose įrengtos naujos pėsčiųjų perėjos su saugumo salelėmis.