• LT Articles
  • 2021-01-06

Vilniaus Neries krantinėje „YIT Lietuva“ užbaigė „Raitininkų sodo“ projektą – gyventojai turės išskirtinių privalumų

Dešiniojoje Vilniaus Neries krantinėje, šalia sostinės senamiesčio, darnios miestų plėtros ir statybų bendrovė „YIT Lietuva“ užbaigė antrąjį „Raitininkų sodo“ namų statybų etapą, kuriuo užbaigiamas šiuolaikiškas miesto centre įsikūręs, tačiau gamtos supamas gyvenamųjų namų projektas. Išskirtinio gyventojų dėmesio susilaukusiame projekte visi pirmojo etapo butai jau parduoti.

Antrojo etapo daugiabutyje įrengta 115 dviejų-keturių kambarių 37-96 kv. m ploto butų ir 5 komercinės paskirties patalpos. Ką tik baigtame projekte ypatingo dėmesio sulaukė ne tik butai, kurių liko vos 30, bet ir komercinės patalpos.

Kvadratinio metro kaina projekte siekia nuo 2092 iki 3382 eurų už kv. m. Kaip ir pirmajame „Raitininkų sodo“ etape, naujojo daugiabučio viršutinių aukštų butų gyventojai galės džiaugtis erdviomis terasomis, iš kurių atsiveria Gedimino pilies ir Vilniaus senamiesčio arba Konstitucijos prospekto finansinio centro dangoraižių panorama. Kiti gyventojai grynu oru galės mėgautis erdviuose balkonuose. Apie dešimtadalis antrojo etapo būstų buvo įsigyti su pilna apdaila.

Projektas taip pat išsiskiria savo privačiu vidiniu kiemu be automobilių, į kurį patekti galima tik pro namo laiptines ar rakinamus lauko vartelius. Jame įrengta unikali vaikų žaidimų aikštelė su edukaciniais žaidimais bei aktyvaus laisvalaikio zona, taip pat bendra terasa poilsiui su suoliukais ir želdiniais. Didelis dėmesys projekte skirtas namų aplinkai ir apželdinimo sprendimams, kuriais gyventojai galės džiaugtis jau pavasarį. Po naujuoju namu taip pat įrengta 70 vietų automobilių stovėjimo aikštelė. Dar 29 stovėjimo vietos įrengtos šalia namo. Pirmojo projekto etapo metu buvo įrengta 100 požeminių automobilių stovėjimo vietų.

„Vilniaus gyvenimas visais laikais telkėsi palei Neries upę, o šiandien sparčiai atgyjanti dešinioji jos krantinė centrinėje miesto dalyje yra tapusi viena patraukliausių vietų gyventi sostinėje. Tokių teritorijų naujiems projektams vystyti Vilniuje praktiškai nebeliko, todėl nenuostabu, kad iš visų mūsų vystomų projektų susidomėjimas „Raitininkų sodu“ pastarąjį pusmetį buvo didžiausias“, – sako bendrovės „YIT Lietuva“ vadovas Kęstutis Vanagas.

Iš „Raitininkų sodo“ pėsčiomis ar dviračiu lengvai pasiekiamas ne tik Vilniaus senamiestis su gerai išvystyta laisvalaikio ir paslaugų infrastruktūra, miesto kultūriniu gyvenimu, bet ir vilniečių pamėgtos žaliosios erdvės – Bernardinų sodas, Kalnų parkas, Neries pakrantės rekreacinė zona su dviračių takais, sporto ir žaidimų aikštelėmis bei kita poilsio infrastruktūra.

„Raitininkų sodo“ namus suprojektavo architektas Karolis Radiūnas. Projektuojant kvartalą siekta akcentuoti Neries kaimynystę, išryškinti žaliuojantį vidinį kiemą ir suteikti namų gyventojams ramybės oazę mieste. A plius klasės energinio naudingumo namuose pritaikyti modernūs ir taupūs šildymo, vėdinimo ir kiti inžineriniai sprendimai.

„YIT Lietuva“ šiuo metu taip pat įgyvendina „Naujasis Skansenas“ urbanistinį projektą atgyjančiame sostinės Šnipiškių rajone, vysto „Matau Vilnių“ namus šalia Tauro kalno, taip pat  Piliamiesčio kvartalą Kauno Neries krantinėje. Vilniaus Žalgirio g. stato verslo centrą bei gamybinį pastatą Dvarčionių g., REHAU gamyklą Klaipėdos LEZ teritorijoje.