• LT Articles
  • 2022-07-08

„YIT Lietuva“ II-ąjį metų ketvirtį pardavė 40 butų: planuoja didinti pasiūlą

Nors infliacija, sutrikimai tiekimo grandinėse ir geopolitinės įtampos į šalies didmiesčių būsto rinką įnešė šiek tiek sumaišties, kokybiško būsto paklausa išlieka didelė, o pirkėjai aktyviai ieško jų poreikius atitinkančių butų. Tą rodo tvarių miestų plėtros ir statybų bendrovės „YIT Lietuva“ II-ojo šių metų ketvirčio būsto pardavimų duomenys – bendrovė balandį, gegužę ir liepą pardavė 40 butų – maždaug 43 proc. visų per šį laikotarpį rinkai pasiūlytų savo būstų.

Nuo metų pradžios bendrovė iš viso pardavė 97 butus. Nors šie skaičiai, lyginant su būsto rinkos rekordų paženklintais 2021 metais, yra gerokai kuklesni, tačiau tai daugiausiai atspindi naujų būstų pasiūlos augimo stabtelėjimą, o ne pirkėjų vangumą.

Aktyvesni būsto pardavimai ir toliau fiksuojami Vilniuje, nors Kaunas atsilieka nedaug. Sostinėje „YIT Lietuva“ savo vystomame „Naujojo Skanseno“ kvartale II-ąjį metų ketvirtį pardavė 22 butus. Per tą patį laikotarpį „Piliamiesčio“ kvartale Kaune parduota 18 butų.

Kaip sako „YIT Lietuva“ vadovas Kęstutis Vanagas, Lietuvos būsto rinka išlieka aktyvi, o net ir kylančios palūkanų normos bei toliau aukštyn kopianti būsto kainų kreivė pirkėjų noro įsigyti būstą nemažina. Tiesa, K. Vanagas pažymi, kad gyventojai tampa reiklesni būsto kokybei – augant būsto kainoms už mokamą sumą norima gauti maksimalią vertę.

„Iššūkių būsto ir bendrai NT rinkoje, be abejo, padaugėjo, tačiau jie daugiausiai yra susiję su išaugusiu neapibrėžtumu planuojant ir įgyvendinant naujus projektus, o ne paklausos mažėjimu. Matome, kad patraukliausi būsto projektai ir toliau sulaukia didelio susidomėjimo. Kartais gyventojai netgi patys teiraujasi apie būsimus etapus jau vystomuose kvartaluose, o taip pat toliau perka būstus iš brėžinių – jei tik projektas atitinka pirkėjų lūkesčius lokacijos ir kokybės požiūriu“, – sako K. Vanagas.

K. Vanago teigimu, nepaisant visų iššūkių, „YIT Lietuva“ šiemet įgyvendins naujus projektus, o iš viso planuoja pradėti statyti 416 naujų butų. Nuo metų pradžios jau startavo 141 buto statybos, o antroje 2022 metų pusėje numatyta pradėti statyti dar 275 butų.

Vilniuje du naujus namus planuojama pradėti statyti Šnipiškėse – šalia finansinio sostinės centro – bendrovės vystomame „Naujojo Skanseno“ kvartale. Metų pabaigoje naujo daugiabučio statybas planuojama pradėti ir netoli Vakarinio Vilniaus aplinkkelio esančiame sklype Viršuliškėse. Be to, rudenį turėtų startuoti pardavimai šiuo metu įgyvendinamo „Matau Vilnių“ projekto IV-ajame etape.

Kaune bendrovė planuoja dar aktyvesnę plėtrą. Čia „YIT Lietuva“ jau pradėjo statybas netoli Kauno centro esančioje Aleksoto dalyje įsigytame rekordinio – 10 ha – ploto sklype. Butus pirmajame naujo kvartalo name planuojama pradėti pardavinėti jau šį rudenį. Bendrovė taip pat tęsia viena patraukliausių vietų gyventi Kaune tapusio „Piliamiesčio“ kvartalo plėtrą. Rudenį čia planuojama pradėti ir naujų namų statybas.

„Lietuvos didmiesčių būsto rinkoje ir toliau matome augimo galimybes. Didėjančios palūkanų normos gali tapti rinką subalansuojančiu veiksniu bei kiek perskirstyti būstą gyvenimui ir investicijai įsigyjančių gyventojų dalis. Visgi esminės įtakos būsto paklausos dinamikai tai greičiausiai neturės. Nemažėjanti paklausa, atsiliekanti pasiūla ir augantys statybų kaštai ir toliau lems būsto kainų augimą – galbūt tik ne tokį spartų, kokį matėme pastaraisiais metais“, – prognozuoja K. Vanagas.