• LT Articles
  • 2022-05-13

„YIT Lietuva“ už 4,6 mln. eurų rekonstruos daugiau nei 10 km kelyje Mažeikiai-Plungė-Tauragė

Susisiekimas su Mažeikiais ir šalia esančiais miesteliais jau greitai taps patogesnis ir saugesnis. Tvarių miestų plėtros ir statybų bendrovė „YIT Lietuva“ imsis krašto kelio Nr. 164 Mažeikiai-Plungė-Tauragė ruožo nuo 29 km iki 39 km remonto darbų. Lietuvos automobilių kelių direkcijos užsakymu atliekamos rekonstrukcijos vertė siekia 4,6 mln. eurų.

Nemažo eismo intensyvumo krašto kelio būklė šiuo metu yra prasta, jame netrūksta avaringų ruožų, o asfalto danga paženklinta išdaužomis ir nelygumais. Keliu vyksta tranzitinis eismas į netoliese esančią naftos perdirbimo kompaniją.

Atliekant kelio remonto darbus daugiau kaip 10 km atkarpoje numatyta pašalinti esamą nusidėvėjusią asfaltbetonio dangą ir vietoj jos įrengti naują skaldos pagrindo sluoksnį bei trijų sluoksnių 18 cm storio asfaltbetonio dangą. Esama kelio danga bus praplatinta 0,5 m.

Vykdant kelio ruožo rekonstrukciją iš viso numatyta panaudoti 26 tūkst. tonų skaldos ir 32 tūkst. tonų asfaltbetonio. Ruože taip pat bus atnaujintas horizontalusis kelio ženklinimas ir naujai įrengtos 7 autobusų sustojimo aikštelės su peronais pėstiesiems. Pavojingose sankryžų vietose numatyta įrengti greičio mažinimo kalnelius.

„Nuoseklus kelių infrastruktūros tinklo atnaujinimas visoje Lietuvoje yra svarbus tiek ekonominiu, tiek eismo saugumo bei aplinkosauginiu požiūriu. Pagal šiuolaikinius standartus įrengti keliai padeda užtikrinti patogesnį ir saugesnį susisiekimą, didesnį transporto efektyvumą ir mažesnį poveikį aplinkai. To siekiama ir kelio ruožo ties Mažeikiais rekonstrukcija, kuri bus naudinga ne tik vietos gyventojams, bet ir regiono pramonei“, – sako bendrovės „YIT Lietuva“ vadovas Kęstutis Vanagas.

K. Vanago teigimu, atliekant kelio darbus bus pasitelktos pažangiausios technologijos ir metodai. Jie leis užtikrinti efektyvų ir saugų darbų atlikimą, mažesnį jų poveikį aplinkai bei užsakovo poreikius atitinkančius kokybinius parametrus.

Darbus pagal pačios „YIT Lietuva“ parengtą projektą planuojama pradėti antroje gegužės pusėje ir užbaigti iki šių metų gruodžio.

Šiuo metu „YIT Lietuva“ taip pat vykdo tilto per Eketės upę Klaipėdos rajone projektą, atlieka kelio Verdainė - Pašyšiai 3 km ruožo bei rajoninio kelio Šilutė-Ramučiai-Gardamas daugiau nei 5 km ruožo kapitalinio remonto darbus Šilutės rajone, remontuoja 8 km kelio ruožq Griežpelkiai I–Vilkyškiai bei Tauralaukio, Klemiškės gatves Klaipėdoje, įrenginėja skirtingų lygių geležinkelio ir automobilių sankirtą Lentvario-Vievio pervažoje, vykdo šiaurinių ir pietinių Vilniaus miesto gatvių priežiūrą.