• LT Articles
  • 2022-02-14

„YIT Lietuva“ už 12,85 mln. eurų imasi įmonių grupės LONAS sandėliavimo ir gamybos pastato Jonavoje statybų

Darnios miestų plėtros ir statybų bendrovė „YIT Lietuva“ Jonavoje netrukus pradės lovų, čiužinių ir kitų miego prekių gamybos ir prekybos įmonių grupės LONAS sandėliavimo paskirties pastato su gamybos ir administracinėmis patalpomis statybas. Individualiems įmonėms poreikiams pritaikytas beveik 15 tūkst. kv. m ploto pastatas J. Basanavičiaus gatvėje iškils iki kitų metų pavasario. Darbų vertė sieks 12,85 mln. eurų.

3,5 ha ploto sklype statomas pastatas bus sudarytas iš vieno ir dviejų aukštų korpusų. Administracinėje pastato dalyje bus įrengta reprezentacinė zona, kurioje bus eksponuojama bendrovės produkcija.  Administracinį korpusą pratęs sandėliavimo ir gamybos patalpos. Šalia A++ energinio naudingumo klasės pastato suprojektuota 135 vietų automobilių stovėjimo aikštelė. Vykdant statybos darbus taip pat bus įrengtos įvažos į šalia esančias J. Basanavičiaus ir Ukmergės gatves.

„Sėkmingas gamybos įmonių augimas neabejotinai priklauso nuo jų poreikius atitinkančių gamybos, sandėliavimo ir logistikos pajėgumų. Tai yra pagrindas, apibrėžiantis verslo plėtros galimybių ribas. Šiandien šiai infrastruktūrai taikomi vis aukštesni efektyvumo, tvarumo ir ekonomiškumo standartai. Esame pasirengę juos užtikrinti ir išpildyti visus užsakovo lūkesčius“, – teigia bendrovės „YIT Lietuva“ vadovas Kęstutis Vanagas.

Planuojama, jog naujajame pastate dirbs daugiau nei 200 darbuotojų. Gamybiniame pastato korpuse per metus planuojama pagaminti daugiau nei 50 tūkst. vienetų lovų, čiužinių bei kitų miego prekių.

Būsimas pastatas jau nuo projektavimo pradžios vadinamas naujaisiais LONO NAMAIS, kuriuose po vienu stogu įsikurs beveik visos Lono grupės įmonės. „Lonas – šeimos verslas, kurioje dirbame visa, neoficialiai vadinama, mažoji Lono šeima: abu tėvai ir 4 sūnūs. Kad galėtume augti ir plėstis, atėjo laikas turėti modernius namus ir didžiajai Lono šeimai“, – sako Lono įmonių grupės steigėjas ir savininkas Kazimieras Jakutis.

„Naujosios patalpos leis mūsų įmonei augti ir padės užtikrinti efektyvesnius logistikos procesus. Savo produkcijai taikome itin aukštus kokybės reikalavimus, todėl didelį dėmesį skiriame ir juos užtikrinti leidžiančioms patalpoms bei infrastruktūrai. Tai lėmė ir rangovo pasirinkimą – ieškojome stiprios, daug patirties turinčios ir mūsų poreikius atliepti galinčios įmonės“, – sako bendrovės „Lonas“ vadovas Domas Jakutis.

Naujuosius LONO NAMUS projektuos bendrovė „Planas B“ ir ilgamečiai UAB „Lonas“ partneriai – architektūros studija „2XJ architects“.

„YIT Lietuva“ šiuo metu taip pat stato „Gerų baldų fabriką“ Kauno LEZ, atlieka bendrovės „Kauno baldai“ pastatų konversijos ir naujos gamyklos statybos darbus, Vilniuje plėtoja verslo centrą „Sky Office“, atlieka „Vilniaus lenkų kultūros namų“ rekonstrukciją.