• LT Articles
  • 2022-02-15

„YIT Lietuva“ užbaigė trečiąjį „Matau Vilnių“ etapą – rinką papildė butais su vienomis geriausių panoramų sostinėje

Vilniaus centre, šalia Tauro kalno, darnios miestų plėtros ir statybų bendrovė „YIT Lietuva“ užbaigė modernaus gyvenamųjų namų projekto „Matau Vilnių“ trečiąjį etapą. Jo metu Aludarių gatvėje pastatyti du 5 aukštų daugiabučiai, kuriuose įrengta 80 šiuolaikiškų butų su erdviomis terasomis ir balkonais bei panoraminiais langais, leidžiančiais grožėtis išskirtiniais Vilniaus miesto vaizdais.

A+ energinio naudingumo klasės namuose įrengti butai, kurių plotas siekia nuo 42 kv. m iki 88 kv. m. Juose įdiegti modernūs inžineriniai sprendimai – efektyvus grindinis šildymas, pažangi rekuperacijos sistema. Po namais įrengta požeminė automobilių stovėjimo aikštelė, o kiemuose – šiuolaikiškos vaikų žaidimų aikštelės bei poilsio erdvės. Kieme taip pat pasirūpinta namo gyventojams skirtomis elektromobilių įkrovimo vietos. Didelis dėmesys skirtas bendrosioms namų erdvėms – laiptinėms, koridoriams, kurios įrengtos šiuolaikiškai ir naudojant ilgaamžes medžiagas.

Projekto trečiojo etapo namai pastatyti aukštesnėje sklypo dalyje – arčiau kalno šlaito, todėl juose dar daugiau gyventojų galės džiaugtis išskirtiniais vaizdais. Jie atsiveria iš daugelio – net ir pirmuosiuose aukštuose esančių – butų. Be to, kvartalo namai suprojektuoti taip, kad miesto panoramas matytų net ir į vidinį kiemą orientuotų butų gyventojai. Šiuo požiūriu kvartalas išsiskiria iš kitų Vilniuje vystomų projektų – kitų naujų mažaaukštės statybos namų, siūlančių išskirtinius vaizdus į miestą, sostinėje yra itin nedaug.

„YIT Lietuva“ vadovo Kęstučio Vanago teigimu, „Matau Vilnių“ projektas puikiai atspindi pastangas gyvenamuosius kvartalus vystyti atsižvelgiant į vietos urbanistinį, architektūrinį, istorinį ir kultūrinį kontekstus, prie jų prisitaikant, o taip pat pilnai atitinka bendrovės diegiamą 15 minučių miesto koncepciją. Pagal ją visos paslaugos ir pramogos miesto gyventojams turi būti pasiekiamos ranka.

K. Vanago įsitikinimu, tuo pačiu tai yra šiandienos tendencijas ir gyventojų poreikius atitinkantis bei atspindintis projektas, prisidedantis prie šiuolaikiško, kompaktiško ir gyvybingo miesto kūrimo. Projekto populiarumas tik patvirtina, kad būtent miesto gyvenimo artumo, tačiau kartu ir privačios bei ramios namų aplinkos, gyventojai šiandien ieško labiausiai.

Visi trečiojo „Matau Vilnių“  etapo butai buvo parduoti dar likus keliems mėnesiams iki statybų pabaigos. Ypač didelis pirkėjų aktyvumas fiksuotas praėjusių metų žiemą ir pavasarį, o daugiausiai dėmesio susilaukė viršutinių aukštų butai su geriausiomis panoramomis ir erdviomis terasomis bei balkonais.

Legendinės Šopeno alaus daryklos vietoje vystomas „Matau Vilnių“ projektas išsiskiria ne tik patogia lokacija, iš kurios lengvai pasiekiamas Gedimino prospektas, Lukiškių aikštė, Neries krantinėje įsikūręs sostinės verslo kvartalas, Tauro kalnas ir Vingio parkas, bet ir turtingą istoriją turinčia aplinka bei kultūrine aura. Ją išryškina ir projektui pasirinkti architektūriniai sprendimai – daugiabučiuose atkartojami Šopeno alaus daryklos motyvai: jai būdingos arkos, spalvų gama ir kiti elementai.

Be to, projekte išsaugota ir visuomenei bus atverta kultūros vertybe pripažinta tapytojos Natalijos Daškovos freska „Liaudies šventė“, kuri tvarkant teritoriją buvo aptikta buvusioje alaus degustacijos salėje. Autentiškos, alaus daryklos komplekse aptiktos, freskos puošia ir kvartalo praėjimus bei kitas bendrąsias erdves.

Trečiojo projekto etapo statybos prasidėjo 2020-ųjų lapkritį ir truko kiek daugiau nei metus. Iš viso kvartale šiuo metu pastatyti 6 modernūs daugiabučiai su 214 butų.

Šiuo metu „YIT Lietuva“ Vilniuje, Šnipiškėse besiformuojančiame naujajame miesto centre, vysto „Naujojo Skanseno“ kvartalą. Sostinėje šiemet taip pat planuojama pradėti naujo projekto Viršuliškių rajone vystymą. Kaune bendrovė tęsia „Piliamiesčio“ plėtrą dešiniojoje Neries krantinėje kitapus senamiesčio, taip pat įsigijo naują sklypą Aleksoto mikrorajone.