• LT Articles
  • 2023-09-12

Stock-office miestelio „Urban HUB“ statybos oficialiai pradėtos unikalaus riedulio atidengimu

„SBA Urban“ oficialiai pradėjo 22 000 kv. m. prekybos, biurų ir sandėlių miestelio (angl. stock-office) statybas Vilniaus rajone, Avižieniuose. „Urban HUB“ yra didžiausias šiuo metu vystomas tokio tipo projektas Vilniaus mieste ir rajone. Jį numatoma baigti jau po pusmečio – kitų metų vasarą. Darbų startas pažymėtas atidengiant statybvietėje atrastą unikalų akmenį, kuris prieš 25 000 metų į Lietuvą atslinko drauge su ledynais. Retų mineralų gyslų turintis akmuo bus įtrauktas į Lietuvos riedulių registrą.

Didžiausiame objekte – kelios dešimtys verslų

„Į Lietuvoje dar tik besiformuojančią prekybinių ir logistikos miestelių rinką žengiame su didžiuliu, 3 futbolo aikščių plotui prilygstančiu, projektu „Urban HUB“. Į modernų išskirtinės architektūros objektą ir aplinkinę infrastruktūrą investuojame 30 mln. eurų, kad „Urban HUB“ Vilniaus rajone taptų esminiu Ukmergės kryptimi besikuriančių verslų sinergijos katalizatoriumi. Verslo mieste darbo vietas kurs per 30 verslų, o statybvietėje rastas iš daugybės skirtingų mineralų ir medžiagų sudarytas kertinis projekto akmuo taps verslų sąveikos ir atsparumo simboliu“, – sako projektą plėtojančios SBA bendrovės „Urban HUB“ vadovas Giedrius Muliuolis.

Pasak jo, nepaisant pasaulinės ekonomikos sulėtėjimo, kuris veikia ir Lietuvos rinką, strateginė projekto vieta, projekto erdvių lankstumas lemia jo paklausą. Šiuo metu, „Urban HUB“ Vilniaus rajone rezervuota beveik trečdalis ploto. „Stock-office“ mieste ketina kurtis įvairūs verslai – nuo sporto klubų iki kasdienių prekių parduotuvių ir paslaugų centrų.

„Džiaugiuosi, kad Vilniaus rajono teritorijoje sparčiai daugėja gyventojų, plečiasi gyvenamieji kvartalai. Kartu suprantame žmonių norą gauti įvairias paslaugas arčiau namų. Todėl tikimės, kad „Urban HUB“ projektas šį poreikį sėkmingai atlieps. Tai bus galimybė ne tik rajono ir miesto verslams įsikurti naujose, moderniose patalpose, bet ir vietos gyventojams naudotis sporto, kavinių, parduotuvių paslaugomis. Be to, dėkoju projekto vystymo komandai, kad kuria naują mūsų drauge aptartą standartą – darniai bendrauja su Avižienių seniūnijos bendruomene ir drauge sprendžia kylančius klausimus“, – teigia Vilniaus rajono meras Robert Duchnevič.

Fasado darbų pabaiga – šią žiemą

Projekto generalinis rangovas – tvarių miestų plėtros ir statybų bendrovė „YIT Lietuva“ – pasiryžusi dar iki žiemos užbaigti fasadus ir stogą, kad šaltuoju metų laiku darbai persikeltų į pastato vidų.

Statyba bus vykdoma ne tik operatyviai, bet ir pasitelkiant moderniausius sprendimus. Juos bendrovė jau taiko Kauno rajone statydama „Urban HUB“ analogą, kuris taps didžiausiu tokio tipo projektu visame Baltijos regione.

„Šių „stock-office“ miestelių įgyvendinimas yra išties ambicingas, į Lietuvą atnešantis naują – tvarią, modernią ir inovatyvią – verslo vystymo viziją. Didžiuojamės, kad „Urban HUB“ plėtra Vilniuje ir Kaune patikėta mums. Todėl projektų vizijos išpildymui pasitelksime visas turimas kompetencijas, patirtį ir inovacijas, šalies verslui atverdami šiuolaikiškas bei aplinkai draugiškas erdves. Tikimės, jos dar labiau skatins augimą, talentų puoselėjimą ir geriausių idėjų įgyvendinimą", – akcentuoja bendrovės „YIT Lietuva“ vadovas Kęstutis Vanagas.

Verslo miestelio statybose jau sumontuota 250 gelžbetonio kolonų, panaudota per 500 blokų perdangoms ir 600 t plieninių sijų, įrengti inžineriniai tinklai.

Unikalus akmuo įtrauktas į registrą

Statybų pradžios pažymėjimo ceremonijoje pagrindinis akcentas skirtas retam radiniui. Įvairialytės struktūros akmuo, vadinamas brekčija, kuris buvo aptiktas statant kolonas, žymės projekto pradžią.

„Šioje vietoje rastas akmuo ypatingas tuo, kad jį sudarančios dalys patyrė ne tik pirminį uolienų sutrupinimą, bet ir aplydymą aukštoje temperatūroje, ir sutvirtinimą, sucementavimą. Tai ledyno atskeltas riedulys, susiformavęs greičiausiai paskutiniojo ledlaikio metu, prieš 20-25 tūkst. metų. Stiprių gamtinių jėgų veikiamas jis tapo dar tvirtesnis, todėl bus patikimas kertinis akmuo „Urban HUB“ projektui“, - akmens istoriją pasakoja geologas  dr. Jonas Satkūnas.

Pasak jo, metamorfinėje brekčijoje aiškiai išsiskiria kvarco (kalnų krištolo) ir plagioklazo gyslos, kuriose matyti pirito, žėručio kristalai, netgi pusiau brangaus granato „akys“. Kvarco gyslose tikėtina rasti ir aukso grūdelių. Vilnių jis pasiekė įveikęs apie 1000 km. kelią greičiausiai iš Vakarų Suomijos. Ypatingos mozaikiškos struktūros ir susidedantis iš aštriabriaunių nuolaužų riedulys pakrikštytas „Kertiniu „Urban HUB akmeniu“. Nedidelio žmogaus ūgio  – 1,6 m aukščio ir apie 6-7 t sveriantis akmuo bus įtrauktas į Lietuvos riedulių sąvadą.

„SBA Urban“ vysto panašios koncepcijos stock-office projektą „Urban HUB“ ir Kaune, prie magistralės Vilnius-Klaipėda. Per kelis etapus į jį numatoma investuoti 100 mln. eurų ir išvystyti 70 000 kv. m. patalpų ploto. Pirmajame etape, kuris turėtų būti baigtas kitų metų pirmoje pusėje, planuojama 4 pastatuose nuomininkams pasiūlyti 22 000 kv. m. patalpų.