• LT Articles
  • 2017-06-12

Pradedame verslo namų „Duetto“ antrojo pastato statybas

Vilniaus Viršuliškių mikrorajone, statybų bendrovės „YIT Kausta“ vystomame 3,5 hektarų sklype, pradedamos A energinio naudingumo klasės verslo namų „Duetto“ antrojo 10-ies aukštų pastato statybos. Naujai kylantis pastatas yra paskutinis Viršuliškių skersgatvyje vystomo kvartalo, kurį sudaro biurų pastatas „Grand Office“, prekybos centras ir gyvenamųjų namų kvartalas „Solo City“, akcentas.

Statybų bendrovės „YIT Kausta“ generalinis direktorius Kęstutis Vanagas teigia, kad plėtojant „Duetto“ pavyko išlaikyti tiek urbanistinį kvartalo vientisumą, tiek patenkinti nuomininkų keliamus reikalavimus. „Suvaldyti urbanistinį projektą, kuris susideda iš skirtingų funkcijų pastatų – gyvenamosios, prekybinės ir biurų, – prireikė žinių, patirties ir architektūrinio jautrumo. Nebuvo užmiršti ir praktiniai aspektai – pirmojo „Duetto“ pastato sėkmė, kurio didžioji dalis buvo išnuomota įpusėjus statyboms. Tai lėmė patogi biuro vieta, patogus susisiekimas ir tinkama pastato koncepcija“, – teigė K. Vanagas.

Dešimties aukštų verslo namų plotas sieks 8.330 kvadratinių metrų ir jame planuojama įrengti iki 800 darbo vietų. Po pastatu bus įrengta 200 vietų automobilių stovėjimo aikštelė. A energinio naudingumo pastate bus sumontuota aukšto naudingumo rekuperacinė vėdinimo sistema. Taikomi fasado ir inžinerinių sistemų sprendimai leis itin sumažinti energinius kaštus verslo namuose „Duetto“ įsikūrusioms įmonėms.

Kompleksą sudaro du identiški architektų Miroslavo Šeinickio ir prof. Gintaro Čaikausko suprojektuoti 10-ies aukštų pastatai. Pirmojo pastato statybos darbai buvo baigti šių metų pradžioje ir čia įsikūrė Norvegijos kompanijos „Lindorff“ – vienos stambiausių kreditų vadybos įmonių Europoje, paslaugų centras „Lindorff Business Services“, o gegužės pabaigoje patalpų nuomos sutartis pasirašyta su „Vilniaus vandenimis“. 

Baigus antrojo pastato statybos darbus, bendras „Duetto“ komplekso plotas sieks beveik 17 tūkst., o jame darbą kas rytą pradės apie 1600 darbuotojų. 

Pirmąjį „Duetto“ pastatą metų pradžioje įsigijo listinguojamas investicinis fondas „Baltic Horizon Fund“. Verslo namuose be „Lindorff Business Services“ ir rudenį įsikelsiančių „Vilniaus vandenų“ taip pat įsikūrė prekybos gėrimais įmonė Pernod Ricard Lietuva“, logistikos paslaugų bendrovė „Blunitrans“, veikia maitinimo įstaiga bei vaikų darželis „Vaiko šypsena“. 

Itin patogioje vietoje esantys „Duetto“ verslo namai yra gerai matomi ir pasiekiami iš skirtingų sostinės vietų. Šalia atidarytas aplinkkelis užtikrina greitą išvažiavimą Kauno ir Ukmergės kryptimis. Patogus susisiekimas ir lengvai aplenkiamos automobilių spūstys sutaupo laiko tiek verslo namų darbuotojams, tiek partneriams ar klientams. Atstumas iki miesto centro tėra 4 km, o iki oro uosto galima nuvykti per 10 min. 

„Duetto“ kompleksu baigiami viso kvartalo Viršuliškių skersgatvyje vystymo darbai. Kvartalas plėtotas laikantis darnios plėtros reikalavimų. Šalia biurų pastatų yra ir gyvenamieji namai, ir prekybinės patalpos, įrengtos žaliosios ir poilsio zonos.