• LT Articles
  • 2017-08-21

Suomijos fondas investuoja į „YIT Kausta“ vystomą „Raitininkų sodų“ projektą

Statybos paslaugų korporacija YIT, kuriai priklauso Lietuvos statybų bendrovė „YIT Kausta“, Suomijos fondui „YCE Housing I Fund“ už 25 mln. eurų perleidžia du Vilniuje ir Slovakijos sostinėje Bratislavoje vystomus gyvenamųjų namų statybos projektus. Suomijos fondas investuoja į centrinėje Vilniaus dalyje, Raitininkų gatvėje, netrukus pradėsiantį kilti „Raitininkų sodų“ gyvenamųjų namų projektą. Bratislavoje fondas investicijai pasirinko  gyvenamųjų namų projektą „Tammi Dubravka“. 

„Didelę patirtį turinčio nekilnojamojo turto investicijų fondo sprendimas investuoti į mūsų vystomą gyvenamųjų namų projektą Vilniuje rodo jo patrauklumą. Investicijos užtikrins efektyvų darbų vykdymą ir sukurs dar vieną išskirtinę vietą gyventi sostinėje. Be to, tai paspartins ir kitų mūsų nekilnojamojo turto projektų plėtrą tiek Vilniuje, tiek Kaune“, – sako „YIT Kausta“ vadovas Kęstutis Vanagas. 

Įgyvendindama „Raitininkų sodų“ projektą „YIT Kausta“ šalia Neries, pastatys 210 šiuolaikiškų apartamentų kompleksą strategiškai patrauklioje Vilniaus miesto dalyje. Darbus ketinama vykdyti dviem etapais. Pirmojo etapo metu, kurio statybos darbai prasidės jau netrukus, bus pastatytas apie 100 butų kompleksas. Pirmame pastato aukšte yra numatytos komercinės patalpos, kuriose galės įsikurti „Raitininkų sodo“ gyventojams paslaugas teiksiančios įmonės. Skelbiama, kad pirmieji gyventojai naujuosiuose apartamentuose galės apsigyventi jau 2019 m. pradžioje. 

“Raitininkų sodas“ turės vidinį kiemą su privačiu išpuoselėtu sodu. Viršutiniame pastato aukšte numatyti erdvūs butai su terasomis, iš kurių gyventojams atsivers įspūdingi vaizdai su miesto panorama. Visi butai turės erdvius balkonus su puikiu vaizdu. 

Suomijos investuotojų įsigyto „Tammi Dubravka“ projekto penktojo etapo metu bus pastatyta apie 130 butų namas patrauklioje Slovakijos sostinės Bratislavos vietoje. Projekto pabaiga numatyta 2019 metų pavasarį. 

YIT grupė su „YCE Housing I Fund“ bendradarbiauja jau ne pirmą kartą. Pranešama, kad vienos didžiausių statybos įmonių grupių Rytų ir Šiaurės Europoje bei Suomijos fondo bendradarbiavimą ketinama tęsti ir ateityje. Tikimasi, kad per ateinančius metus Suomijos fondas investuos dar į dešimt YIT vystomų nekilnojamojo turto projektų Europoje ir Rusijoje. Parduodama dalį savo projektų fondui YIT turi galimybę naujus projektus vystyti sparčiau ir investuoti į kitas gyvenimui patrauklias didžiųjų Lietuvos miestų vietas.   

Suomijos fondas „YCE Housing I Fund“ valdo maždaug 37 mln. eurų kapitalą. Fondo investuotojai yra statybos įmonių grupė YIT, bendrovė „Etera“ bei Suomijos privačių investicinių bendrovių grupė. Fondą valdo bendrovė „Vicus Capital Advisors Limited“, turinti ilgametę nekilnojamojo turto investicijų ir plėtros Rytų Europoje bei Rusijoje patirtį. 

Tarptautinė statybos įmonių grupė YIT vykdo veiklą Baltijos šalyse, Suomijoje, Rusijoje, Čekijoje, Slovakijoje ir Lenkijoje. 2016 metais grupės pajamos siekė beveik 1,8 mlrd. eurų, o jos įmonėse dirbo apie 5300 darbuotojų.