• LT Articles
  • 2017-06-05

„Vilniaus vandenys“ rudenį įsikurs verslo namuose „Duetto“

Statybų bendrovė „YIT Kausta“ ir didžiausia Lietuvoje vandentiekio bendrovė „Vilniaus vandenys“ pasirašė sutartį dėl patalpų nuomos verslo namuose „Duetto“. Viršuliškių mikrorajone, adresu Spaudos g. 8, esančiame verslo centre rudenį įsikurs „Vilniaus vandenų“ centrinė būstinė ir pagrindinis klientų aptarnavimo skyrius. 

Maždaug 150 „Vilniaus vandenų“ centrinės būstinės darbuotojų įsikurs dviejuose verslo centro aukštuose, o klientų aptarnavimo skyrius bus įrengtas pirmajame pastato aukšte.  Planuojama, kad į maždaug 1,8 tūkst. kv. m ploto patalpas bendrovė persikels šių metų rugsėjį. 

Įmonė naująjį biurą šį pavasarį išsirinko iš 14 pateiktų nuomos pasiūlymų, galutiniame etape buvo vertinami trijų bendrovių pasiūlymai. Pasak „Vilniaus vandenų“ generalinio direktoriaus Aido Ignatavičiaus, galutinį pasirinkimą lėmė geriausias pasiūlymo atitikimas darbuotojų ir klientų poreikiams, taip pat patalpų nuomos ir jų išlaikymo kaštai.

„Rinkdamiesi biurą nuomai didžiausią dėmesį kreipėme į klientams ir darbuotojams esminius dalykus: patogų susisiekimą su įvairiomis Vilniaus vietomis, automobilių statymo galimybes, darbuotojų ir klientų poreikius atitinkantį biuro įrengimą. Įvertinome 11 iš anksto nusistatytų kriterijų ir ekonominio naudingumo principu pasirinkome labiausiai bendrovės centrinei būstinei tinkančias patalpas“, – sako A. Ignatavičius. 

Pasak „YIT Kausta“ vadovo Kęstučio Vanago, Pilaitės prospekto ir Vakarinio aplinkkelio sankirtoje esantis „Duetto“ išsiskiria patogia padėtimi, taip pat projektuojant pastatą atsižvelgta į įmonių poreikius mažinti veiklos išlaidas. „Projektuojant šį pastatą itin didelis dėmesys skirtas inžinerinėms sistemos, leidžiančioms čia įsikūrusioms įmonėms taupyti energinius išteklius – pastatas atitinka A energinio naudingumo klasę ir turi tarptautinį tvariųjų pastatų sertifikatą BREEAM. Iš čia vos per kelias minutes pasiekiamas Vilniaus centras, taip pat patogus susisiekimas su dauguma Vilniaus mikrorajonų, kas aktualu įmonėms, kurių veikla apima visą miestą“, – teigia K. Vanagas.

Šiuo metu „Vilniaus vandenų“ centrinis biuras ir klientų aptarnavimo skyrius yra įsikūręs Vilniaus senamiestyje, Dominikonų gatvėje. Tačiau ši vieta nėra patogi nei bendrovės klientams, nei darbuotojams: istoriniuose pastatuose sudėtinga įrengti šiuolaikinius reikalavimus atitinkančias darbo vietas, užtikrinti automobilių stovėjimo vietų skaičių, brangus ir pastatų išlaikymas bei šildymas. Perkėlus įmonę į modernų biurą, jo plotas sumažės trečdaliu, o darbuotojai turės galimybę dirbti ženkliai patogiau ir efektyviau. 

Verslo namų „Duetto“ kompleksą sudaro du identiški architektų Miroslavo Šejnickio ir prof. Gintaro Čaikausko suprojektuoti 10-ies aukštų pastatai. Pirmojo pastato statybos darbai buvo baigti šių metų pradžioje. Antrąjį  pastatą planuojama  užbaigti 2018 m. rudenį.   

Jau pastatytas biurų pastatas yra 8.330 kvadratinių metrų ploto ir jame įrengta apie 800 darbo vietų. A energinio naudingumo pastate sumontuota aukšto naudingumo rekuperacinė vėdinimo sistema bei fasado ir inžinerinių sistemų sprendimai užtikrina itin mažus energinius kaštus. 

Pirmąjį „Duetto“ pastatą už 14,6 mln. eurų metų pradžioje įsigijo listinguotas investicinis fondas „Baltic Horizon Fund“, o nuomininkų pritraukimu ir toliau rūpinasi „YIT Kausta“. Verslo centre be „Vilniaus vandenų“ yra įsikūręs Norvegijos kompanijos „Lindorff“ paslaugų centras „Lindorff Business Services“, logistikos paslaugų bendrovė „Blunitrans“, gėrimais prekiaujanti įmonė „Pernod Ricard Lietuva“, veikia maitinimo įstaiga bei vaikų darželis „Vaiko šypsena“.