• LT Articles
  • 2018-08-30
  • 1 peržiūros

Vietoje anglių aikštelės – išvaizdus automobilių salonas

Vilniuje, Panerių gatvėje 57, šalia Pietinio Vilniaus aplinkkelio statybų ir darnios nekilnojamojo turto plėtros bendrovė „YIT Kausta“ pradeda statyti naują pastatų kompleksą. Jame įsikurs automobilių prekybos salonas su administracinėmis patalpomis, servisas, kėbulų taisymo ir dažymo cechas, mažmeninės ir didmeninės prekybos detalėmis padaliniai, sandėliavimo patalpos. Daugiau kaip 8 tūkst. kv. m ploto pastatų kompleksą „Juta NT“ iš rangovų nuomosis.

Vykdant projektą taip pat bus pagerinta miesto infrastruktūra – Zietelos, Vilkpėdės ir Naugarduko gatvių sankryžose bus įrengtos naujos pėsčiųjų perėjos su saugumo salelėmis. Dar viena pėsčiųjų perėja suprojektuota Naugarduko gatvėje.

Į naująjį centrą investuojančios įmonių grupės JUTA nekilnojamojo turto valdymo įmonės „Juta NT“ direktoriaus V. Sinkevičiaus teigimu, sėkminga grupės įmonių veikla ir augimas, būtinybė sudaryti geras sąlygas klientams ir darbuotojams, lėmė sprendimą sukurti vieną didžiausių ir moderniausių automobilių centrų Lietuvoje.

„Vairuotojams itin patogioje vietoje statomame komplekse sukoncentruosime visas klientų automobiliams reikalingas paslaugas. Tai didelės apimties projektas, turintis atitikti visus garsių pasaulio gamintojų ir modernios įrangos tiekėjų reikalavimus, todėl rinkomės patikimą ir patyrusį partnerį projektui įgyvendinti“, – teigė V. Sinkevičius.

Statinį projektavo bendrovė „Viltekta“, architektūrinio projekto autoriai – „Architektūros linija“.

Projektas įgyvendintas „Build-to-suit“ principu – nuo idėjos iki raktų perdavimo užsakovui. Pasak „YIT Kausta“ vadovo Kęstučio Vanago, tokių kompleksinių sprendimų projektų pastaraisiais metais įmonės krepšelyje daugėja.

„Klientai kreipiasi į kompaniją turėdami poreikį plėtrai, mes, atsižvelgdami į verslo specifiką, padedame rasti patogiausią vietą, parinkti optimaliausius architektūrinius ir inžinerinius sprendimus. Įgyvendinus projektą, užsakovas jį nuomojasi arba išsiperka. Tokie projektai leidžia taupant kliento kaštus pasiekti geriausių rezultatų“, – pasakoja K. Vanagas.

Projekto energinio efektyvumo klasė – A+, jame bus įrengtos modernios vėdinimo sistemos. K. Vanagas pastebi, kad jau kuris laikas ekologijos, tvarumo tendencijos iš verslo centrų persikelia į administracinius, prekybos pastatus: „Efektyvaus pastato pranašumai ne tik mažesnis poveikis aplinkai, didesnė jo vertė, bet ir greitesnis investicijų atsiperkamumas. Galime tikėtis, kad per artimiausius metus sostinėje tokių pastatų daugės ir po truputį vysimės Skandinavijos šalis“.

Sklype klientams suprojektuota automobilių stovėjimo aikštelė su elektromobilių įkrovimo vietomis. Planuojama, kad A+ energetinio efektyvumo klasės komplekso statybos bus baigtos kitų metų rugpjūtį.

Bendras statinio plotas sieks 8,3 tūkst. kv. m. Iš jų beveik pusę užims automobilių servisas su sandėliavimo patalpomis, 2 tūkst. kv. m. – automobilių saugojimo aikštelė po stogu. Dar 1,4 tūkst. kv. m bus skirta prekybinėms ir parduodamų automobilių eksponavimo patalpoms. Likusį plotą užims administracinės ir kitos paskirties patalpos.