• LT Articles
  • 2022-05-26

Kauno LEZ „YIT Lietuva“ už 25 mln. eurų pastatė dar vieną modernų baldų fabriką

Kauno laisvojoje ekonominėje zonoje (LEZ) užbaigtos modernaus 2 aukštų 36 tūkst. kv. m ploto baldų fabriko statybos. UAB „Geras baldų fabrikas“ užsakymu A++ energinio naudingumo klasės kompleksą pastatė tvarių miestų plėtros ir statybų bendrovė „YIT Lietuva“. Investicijos į vienu inovatyviausių Lietuvoje ir visame regione laikomą fabriką siekė 25 mln. eurų.

Tai jau antrasis pramoninės paskirties pastatas, kurį „YIT Lietuva“ bendrovei „Geras baldų fabrikas“ pastatė Kauno LEZ. Prieš trejus metus šalia neseniai užbaigto buvo pastatytas pirmasis baldų fabriko pastatas.

Naujajame komplekse bus gaminama baldų įmonės produkcija ir sandėliuojamos gamybai reikalingos žaliavos. Pastatas suprojektuotas taip, kad pagal poreikį būtų galima keisti gamybai ir sandėliavimui skirtų patalpų santykį. Šiuo metu maždaug penktadalis patalpų ploto yra skirtas gamybai. Darbas fabrike bus organizuojamas 24/7 režimu.

„Naujos patalpos suteiks mūsų įmonei didesnius gamybos pajėgumus ir daugiau lankstumo reaguojant į besikeičiančius rinkos poreikius. Siekiame ne tik plėsti gamybos apimtis, bet ir nuolat didinti veiklos efektyvumą optimizuojant procesus. Projektuojant ir statant gamyklą tam skirtas itin didelis dėmesys“, – sako bendrovės „Freda“, valdančios UAB „Geras baldų fabrikas“, Inovacijų ir plėtros direktorius Virginijus Brundza.

V. Brundza sako, kad, nors gamykla buvo statoma artinantis žaliavų krizei, tačiau projektuotojų ir generalinio rangovo profesionalumas, vertingos įžvalgos bei operatyvus darbas leido statybas užbaigti laiku ir išvengti reikšmingo kaštų augimo.

Praėjusių metų pavasarį statyti pradėtame baldų fabrike įdiegti pažangiausi inžineriniai sprendimai, kurie užtikrina efektyvų energijos naudojimą, tinkamą patalpų mikroklimatą ir fabriko tvarumą. Visos įrengtos sistemos turi tarpusavio sąsajas ir skaitmeninį centralizuotą valdymą. Modernios patalpos šildomos efektyvių spindulinių plokščių pagalba. Iš viso gamykloje tokių plokščių, kurių kiekvienos ilgis 6 m, įrengta beveik 300.

Beveik pusės kilometro ilgio pastate iš viso sumontuota daugiau nei 30 km įvairaus diametro vamzdžių ir daugiau kaip 80 km elektros kabelių. Pastato fasadai sumontuoti iš aplinkos poveikiui itin atsparių plokščių. Ant viso pastato stogo numatyta įrengti saulės jėgainę, kuri fabriko reikmėms generuos žaliąją elektros energiją. Dėl visų šių sprendimų gamykla laikoma vienu moderniausių pramoninės paskirties pastatų Lietuvoje.

„Kauno LEZ yra viena svarbiausių pramonės zonų Lietuvoje, prie kurios plėtros jau ne kartą prisidėjome savo patirtimi ir pažangiausiais statybų bei inžineriniais sprendimais. Naujoji gamykla  jau ne pirmas čia mūsų įgyvendintas užsakovo UAB „Geras baldų fabrikas“ projektas. Džiaugiamės sėkminga kliento plėtra ir dar kartą pademonstruotu pasitikėjimu. Tikime, kad aukštą produkcijos kokybę ir procesų tvarumą užtikrinančios patalpos svariai prisideda prie pramonės įmonių sėkmės“, – sako bendrovės „YIT Lietuva“ vadovas Kęstutis Vanagas.

Anot K. Vanago, fabrikas suprojektuotas ir pastatytas taikant skaitmeninės statybos BIM modelį ir LEAN metodus, kurie užtikrino aukštą statybos darbų efektyvumą. Įgyvendinant projektą pasitelkti netgi dronai, kurie kartu su specialia programine įranga padėjo matuoti žemės darbų kiekį.

Pastatą suprojektavo architektas Tomas Kriaučiūnas su UAB „Kita kryptis“ komanda. Projektuojant pastatą siekta, kad architektūriniai sprendimai būtų kuo draugiškesni aplinkai, darniai derėtų su kitu greta esančiu fabriku, bei sudarytų vieningą įmonės pastatų ansamblį. Pastato projektavimo koordinavimu ir statybos darbų technine priežiūra rūpinosi UAB „Baltijos Biuras“.

Šiuo metu „YIT Lietuva“ taip pat įgyvendina „Kauno baldų“ pastatų konversijos ir naujos gamyklos statybos projektą Kaune. Sostinėje bendrovė atlieka „Vilniaus lenkų kultūros namų“ rekonstrukciją. Vilniuje bendrovė taip pat plėtoja gyvenamųjų namų kvartalą „Naujasis Skansenas“, kuris kuriasi netoli finansinio sostinės centro Šnipiškėse bei stato verslo centrą „Sky Office“ Viršuliškėse. Taip pat rekonstruoja pastatą Aguonų g. Vilniuje, kuriame įsikurs Erudito licėjus. Kaune bendrovė tęsia „Piliamiesčio“ kvartalo plėtrą dešiniojoje Neries krantinėje kitapus Senamiesčio ir ruošiasi naujo 10 ha sklypo ant Aleksoto kalno šlaito vystymui, į kurį planuoja investuoti daugiau nei 150 mln. eurų.