• LT Articles
  • 2022-06-14

Populiariajame Kauno „Piliamiesčio“ kvartale „YIT Lietuva“ pradeda jau 15-ojo daugiabučio statybas

Vienu patraukliausių gyvenamųjų namų kvartalų Kaune tituluojamas „Piliamiestis“ pasipildys nauju daugiabučiu. Tvarių miestų plėtros ir statybų bendrovė „YIT Lietuva“ dešiniojoje Neries krantinėje, kitapus Kauno senamiesčio, pradeda jau 15-ojo modernaus gyvenamojo namo statybas. Projektas laikinosios sostinės būsto rinką papildys 100 naujų butų.

Brastos gatvėje statomame 9 aukštų A+ energinio naudingumo klasės name bus galima rinktis iš 2-4 kambarių butų, kurių plotas sieks nuo 49 kv. m iki 75 kv. m. Juose bus įrengti patogų ir ekonomišką gyvenimą užtikrinantys sprendimai – efektyvus centrinis kolektorinis grindinis šildymas ir pažangi rekuperacijos sistema. Gyventojai čia ras ir kitus privalumus, kuriais pasižymi „Piliamiesčio“ namai – aukštos kokybės dalinę apdailą, didelius langus, erdvius balkonus ir terasas. Butų kainos name sieks nuo 2200 eurų už kvadratinį metrą.

Daugiabutyje, kurio statybas planuojama užbaigti iki kitų metų rudens, bus įrengta požeminė automobilių stovėjimo aikštelė, taip pat gyventojams skirti sandėliukai. Kaip ir visame kvartale, didelis dėmesys bus skiriamas namo aplinkai, apželdinimo sprendimas ir rekreacinėms erdvėms. Šalia namo ramiam gyventojų poilsiui gryname ore numatyta pušų alėja, dviračių ir pėsčiųjų takai, vedantys į sutvarkytą Neries pakrantę. Naujausią namą, kaip ir visą kvartalą, suprojektavo architektas Tomas Kriaučiūnas su bendrovės „Kita kryptis“ komanda.

„Dešiniosios Neries krantinės virsmas iš pamirštos ir apleistos teritorijos į vieną patraukliausių vietų gyventi Kaune šalies didmiesčių kontekste yra išties unikalus. „Piliamiesčio“ plėtra sugrąžino miestui didžiulį potencialą turinčią jo dalį priešais istorinį Kauno centrą ir senamiestį, o tuo pačiu suteikė impulsą aplinkinių teritorijų atgaivinimui, infrastruktūros plėtrai, naujai miesto gyvenimo dinamikai. Dar vieno šiuolaikiško namo statybos tęsia šiuos procesus“, – sako bendrovės „YIT Lietuva“ vadovas Kęstutis Vanagas.

Anot K. Vanago, būstai „Piliamiesčio“ kvartale išlieka vieni paklausiausių Kaune. Didžioji dalis butų naujuose namuose nuperkami dar nepasibaigus statyboms. Pavyzdžiui, šiuo metu kvartale statomuose Minijos ir Raudondvario pilies namuose yra likę vos po vieną neparduotą butą, o Merkio name parduoti visi 29 butai. K. Vanago teigimu, pirkėjų pasiryžimas kvartale įsigyti butus „iš brėžinių“ yra bendrovės anksčiau įgyvendintų sėkmingų projektų, ilgamečio įdirbio ir užsitarnautos patikimo vystytojo reputacijos rezultatas.

„Piliamiesčio“ patrauklumą lemia ne tik aukšto lygio architektūriniai, projektiniai ir inžineriniai sprendimai, užtikrinantys funkcionalų ir patogų butų išplanavimą, energinį efektyvumą bei tvarumą, bet ir patogi vieta mieste. Kauno centras ir senamiestis lengvai pasiekiamas netoliese esančiu Petro Vileišio tiltu.

Būsto pirkėjų vertinama ir Neries tėkmės suteikiama gamtos užuovėja bei ramybės pojūtis, rekreacinių erdvių prieinamumas. Siekiant šį privalumą išryškinti „Piliamiesčio“ plėtros metu buvo sutvarkyta Neries krantinė, čia įrengti dviračių ir pėsčiųjų takai, suoliukai, apžvalginis amfiteatras su vaizdu į Kauno pilį.

Šiuo metu planuojami ir tolimesni „Piliamiesčio“ plėtros etapai. „YIT Lietuva“ kvartalo plėtrai pernai įsigijo naują 5,3 ha ploto teritoriją. Neseniai tolimesnės kvartalo plėtros koncepcijai išgryninti buvo paskelbtas atviras architektūrinis konkursas, kurio metu atrinkti skirtingų architektų komandų pasiūlymai. Į juos bus atsižvelgta vystant tolimesnę kvartalo viziją.

„YIT Lietuva“ taip pat ruošiasi pernai įsigyto daugiau nei 10 ha ploto sklypo Aleksoto rajone, šalia Nemuno krantinės, plėtrai, kuri turėtų prasidėti dar šiemet. Vilniuje bendrovė vysto „Naujojo Skanseno“ kvartalą Šnipiškėse. Sostinėje nauji bendrovės projektai planuojami ir Viršuliškėse, kur Poligrafijos ir V. Lingio gatvėse numatytos daugiabučių, o Spaudos gatvėje – modernaus 18 aukštų verslo centro „Sky Office“ statybos.