• LT Articles
  • 2023-06-14

„YIT Lietuva“ Klaipėdos mieste už 2,4 mln. eurų atnaujino 21 sankryžą ir perėją

Tvarios miestų ir infrastruktūros plėtros bendrovė „YIT Lietuva“ Klaipėdos mieste užbaigė nuo 2021 metų gegužės vykdytą projektą, kurio metu atliko 19 sankryžų ir 2 pėsčiųjų perėjų rekonstrukcijos darbus. Jų metu Minijos, Pilies ir Naujojo uosto gatvių sankryžose buvo įrengtas modernus LED apšvietimas ir nauja asfalto danga. Eismo dalyvių saugumą pagerinusių darbų vertė siekė beveik 2,4 mln. eurų.

Atliekant rekonstrukciją sankryžose įrengti 159 energiją taupantys ir geresnį matomumą tamsiuoju paros metu užtikrinantys LED šviestuvai. Dešimtyje sankryžų pakeista viršutinė asfalto danga. Iš viso darbų metu paklota 28,6 tūkst. kv. m naujos asfalto dangos. Taip pat naujai įrengtos pėsčiųjų ir dviračių takų dangos bei atlikti gatvių ženklinimo darbai.

„Saugiam ir patogiam susisiekimui miestuose reikalinga moderni, šiuolaikinius standartus atitinkanti infrastruktūra. Klaipėdos gatvėse įrengti sprendimai pasitarnauja šiam tikslui ir užtikrina saugumą tiek pėstiesiems ir dviratininkams, tiek automobilių vairuotojams. Įgyvendindami projektą pasinaudojome sukaupta ilgamete patirtimi ir kompetencijomis, leidžiančiomis tokio pobūdžio darbus atlikti efektyviai ir darant kuo mažesnį poveikį aplinkai“, – sako bendrovės „YIT Lietuva“ vadovas Kęstutis Vanagas.

Didesnė darbų dalis buvo atliekama dienomis, gatvėse vykstant eismui, todėl vienu iš iššūkių tapo darbų saugos užtikrinimas. Visgi, anot K. Vanago, aukšti saugos darbe reikalavimai ir sklandus bendradarbiavimas su visais projekto dalyviais užtikrino saugų darbą. Sankryžų viršutinio asfalto dangos sluoksnio frezavimo ir naujos dangos įrengimo darbai buvo atliekami naktimis, kai transporto srautai yra mažesni.

„Įgyvendintas didelės apimties projektas, kuris buvo gana sudėtingas vien dėl to, kad darbai vyko itin judriame gatvių ruože – viename iš svarbiausių susisiekimo koridorių mieste. Sankryžų pertvarkymas buvo reikalingas siekiant Minijos-Pilies-Naujosios Uosto gatvių ruože įdiegti išmaniąją šviesoforų valdymo sistemą. Tuo pačiu sankryžos sutvarkytos taip, kad atitiktų šiuolaikinius saugumo standartus. Pati šviesoforų valdymo sistema, kuria rūpinasi UAB „Klaipėdos paslaugos“, taip pat jau reguliuoja transporto srautus, užtikrina sklandesnį judėjimą, kartu sistema yra nuolat tobulinama atsižvelgiant į praktikoje išryškėjančias situacijas“, - sako Klaipėdos miesto savivaldybės Statybos ir infrastruktūros plėtros skyriaus vedėjas Valdas Švedas.

Sankryžų rekonstrukcijos darbai Klaipėdoje pradėti 2021 metų pavasarį ir užbaigti šiemet gegužę. Sankryžų projektavimu rūpinosi bendrovė „Atamis“.