• LT Articles
  • 2024-05-16

Bendrovė „YIT Lietuva“ gerins susisiekimą magistrale A1: vairuotojų prašo kantrybės ir sąmoningumo

Siekiant didinti šalies susisiekimo infrastruktūros kokybę, toliau auga investicijos į svarbiausią Lietuvos transporto arteriją – magistralinį kelią A1. Atkarpos nuo 70,9 iki 80,5 km kapitalinį remontą „Via Lietuva“ užsakymu pradeda tvarios miestų ir infrastruktūros plėtros bendrovė „YIT Lietuva“. Automagistralės tvarkymo darbų vertė – daugiau kaip 9 mln. eurų.

Magistralė A1, jungianti Vilnių, Kauną ir Klaipėdą pagrindinis ir intensyviausias Lietuvos kelias. Juo vidutiniškai per parą pravažiuoja daugiau nei 26 tūkst. lengvųjų ir daugiau kaip 4 tūkst. sunkiasvorių transporto priemonių. Dėl tokio intensyvaus judėjimo kelias nuolatos dėvisi ir tai blogina judėjimo sąlygas. Šiuo metu magistralės A1 atkarpoje nuo 70,9 iki 80,5 km esama kelio danga pažeista, paviršiuje matomi plyšiai, susidariusios provėžos.

Pažeistas asfalto sluoksnis bus nuimtas ir kelio pagrindas bus padengtas skaldos sluoksniu bei nauju asfaltu, bus suformuotos dvi 3,75 m pločio  eismo juostos viena judėjimo kryptimi. Visiems šiems darbams planuojama panaudoti apie 72 tūkst. tonų asfalto mišinio.

„Pagrindinio šalies kelio tvarkymas - atsakinga užduotis. Kasdien magistrale dideliu greičiu važiuoja tūkstančiai automobilių. Vasaros metu dažniau planuojamos tolimos kelionės, o eismas intensyvus, tad vairuotojai kelia aukštus reikalavimus kelio kokybei. Jau ne vienerius metus tvarkome magistralės atkarpas ir žinome kaip kokybiškai ir greitai atlikti darbus, kad kelio remontas keltų kuo mažiau nepatogumų. Tiesa, norime paprašyti vairuotojų budrumo ir atidumo. A1 kelyje šiuo metu yra ne vienas remontuojamas ruožas. Prašome atkreipti dėmesį į eismo pokyčius, būti kantriems bei draugiškiems kelyje dirbantiems darbuotojams, taip pat, laikytis kelio ženklinimo taisyklių ,” – sako bendrovės „YIT Lietuva“ vadovas Kęstutis Vanagas.

Magistralės A1 remontas pradedamas jau dabar, o darbus baigti planuojama šių metų spalio pabaigoje.

Šiuo metu „YIT Lietuva“ toliau tęsia 22 kilometrų sostinės gatvių rekonstrukcijos darbus. Taip pat remontą vykdo net 7 kelių ruožuose Vakarų Lietuvoje, tvarko atkarpą kelyje Pirčiupiai-Jašiūnai, atlieka kapitalinį remontą bei įrenginėja pėsčiųjų ir dviračių taką kelyje Šiauliai-Palanga, ruože nuo 137,09 iki 141,79 km. Taip pat 5 km atkarpoje kelyje Kaunas-Jurbarkas-Klaipėda (222-227 km). Šiame kelyje bendrovė remontuoja ir atkarpą nuo 191,68 iki 195,4 km.

Pavasario pradžioje darbai įsibėgėjo ir Kuršių Nerijoje, čia bendrovė „YIT Lietuva“ rekonstruoja kelią ir įrenginėja dviračių taką. Iš viso paskutiniuose Smiltynė–Nida dviračių ir pėsčiųjų tako rekonstrukcijos etapuose bus suremontuota 15,6 km pagrindinio tako ir 5,7 km iš Preilos ir Pervalkos vedančių takų.