• LT Articles
  • 2025-06-19

Šnipiškėse toliau plečiasi vienas geidžiamiausių sostinės kvartalų „Naujasis Skansenas“

Šnipiškėse toliau auga vienas paklausiausių pastarųjų metų gyvenamųjų kvartalų – „Naujasis Skansenas“. Pradedama ketvirtojo “Šiaurės” namo statyba žymi nuoseklią ir sėkmingą projekto plėtrą, čia kiekvienas etapas sulaukia didelio pirkėjų dėmesio. Išskirtinė vieta, išvystyta infrastruktūra, aukšti kokybės standartai ir apgalvotas aplinkos sprendimas jau pelnė gyventojų įvertinimą, o 2024 metų pabaigoje Lietuvos nekilnojamojo turto plėtros asociacijos konkurse „Už darnią plėtrą“ „Naujasis Skansenas“ laimėjo tiek publikos, tiek komisijos apdovanojimus. Projektą vysto tvarios miestų ir infrastruktūros plėtros bendrovė „YIT Lietuva“.

Naujame šešių aukštų daugiabutyje bus įrengta 40 įvairaus ploto butų – nuo 40 iki 97 kv. m. – bei dvi komercinės patalpos. “Šiaurės” namas kyla šalia jau statomų Horizonto, Vakario ir Saulynės korpusų.  Visos šio namo patalpos pasižymės itin dideliais langais, grindiniu šildymu bei individualia rekuperacine sistema, užtikrinančia efektyvų vėdinimą ir aukštą oro kokybę. Pastatas atitiks A+ energinio efektyvumo klasę,  o kiemas išliks be automobilių, kad gyventojai galėtų mėgautis saugiomis poilsio zonomis, želdynais, apšviestais takais bei vaikų žaidimų aikštelėmis. Bendroje požeminėje aikštelėje numatyta 130 vietų automobiliams.

„Šnipiškės – vienas sparčiausiai besikeičiančių sostinės rajonų, o „Naujasis Skansenas“ – šios transformacijos simbolis. Tai ne tik gyvenamųjų namų projektas – tai visiškai naujas, šiuolaikiškas miesto kvartalas, kuriame kuriamos ne tik būsto, bet ir gyvenimo kokybės vertės. “Šiaurės” namas – dar viena galimybė tapti šios bendruomenės dalimi. Mums svarbu ne tik tai, ką pastatome, bet ir kaip gyventojai jaučiasi įsikūrę – todėl viso proceso metu skiriame ypatingą dėmesį kiekvienam klientui: nuo pirmojo susitikimo iki kasdienės pagalbos jau įsikūrus“, – sako Kęstutis Vanagas, „YIT Lietuva“ generalinis direktorius.

Būsto kainos Šiaurės name prasideda nuo 3260 eurų už kvadratinį metrą. Statybų darbų pabaiga numatyta 2026 m. liepą.

Projekto vieta pasižymi puikia integracija į miesto infrastruktūrą – vos per 15 minučių pasiekiami prekybos centrai, paslaugų įstaigos, žaliosios zonos, o pačiame kvartale jau veikia įvairūs verslai, grožio salonai, medicinos paslaugų tiekėjai. Būstus čia aktyviai perka ne tik ieškantys namų sau, bet ir investicijai – „YIT Lietuva“ teigimu, dalis pirkėjų sugrįžta įsigyti antro ar, netgi, trečiojo būsto šiame projekte.

Ateityje bendrovė planuoja dar 3 naujų namų statybą šiame sklype – iš viso „Naująjį Skanseną“ sudarys net 16 gyvenamųjų pastatų, kuriančių tvarią, jaukią ir šiuolaikišką gyvenimo aplinką sostinės centre.