• Pažink miestą
  • 2022-12-15
  • 187 peržiūros

Floristė Jurgita Avižinaitė pristato šių Kalėdų dekoro tendencijas: namų puošimo idėjos nustebins net išrankiausius

Natūralios medžiagos, gamtos įkvėptos spalvos ir visiškas dirbtinių elementų atsisakymas. Tokios Kalėdų dekoro tendencijos, sako „Naujojo Skanseno“ kaimynystėje prieš metus duris atvėrusio gėlių salono „Peliukas Flower Shop“ įkūrėja Jurgita Avižinaitė, madingos jau ne vienerius metus. Todėl ir šiemet floristė siūlo namus puošti taip, kad jie prisipildytų kuo daugiau natūralumo, o šventinės dekoracijos būtų netgi panaudotos antrąsyk. Taigi kokios Kalėdų dekoro idėjos nustebintų net išrankiausius? Apie tai ir pasakoja floristė J. Avižinaitė.

Natūralios visos detalės

Kalėdos, anot J. Avižinaitės, yra labai jauki bei šilta šventė, atnešanti džiaugsmą šeimoje, o būtent pastaroji ir pastūmėjo ją įkurti savo verslą. Floristės mama ir tėtis turėjo rožių ūkį, todėl pašnekovę nuo vaikystės supo gėlės.

Tėvams jas prižiūrėti ir auginti J. Avižinaitė padėjo visada, tačiau sau nuolatos kartojo, jog su augalais niekada nedirbs, nes tai – ypač sunkus darbas. Visgi šiandien floristė šypsosi – gyvenimas turėjo kitą planą.

„Viskas prasidėjo per pirmąjį karantiną. Fizinė prekybą uždarė, o mano mama – vyresnio amžiaus, šiuolaikinės technologijos jai sunkiai perprantamos, taigi pabandyti prekiauti internetu nesiryžo. Tada prie verslo nusprendžiau prisidėti pati. Atidarėme elektroninę gėlių parduotuvę su bekontakčiu jų pristatymu į namus. Pradėjome bendradarbiauti su „Wolt“ bei „Bolt Food“ platformomis ir mums sekėsi puikiai. Laikui bėgant, pradėjau galvoti apie savo gėlių saloną ir taip prieš metus atidarėme „Peliukas Flower Shop“. Jo pavadinimas turi labai gilią prasmę. Peliuku mane vaikystėje vadino tėtis, tai buvo toks mielas mažybinis vardas“, – prisimena J. Avižinaitė.

Jurgita-Avižinaitė.jpgJurgita Avižinaitė

Nusprendusi atidaryti saloną, floristė ieškojo jam naujų patalpų ir buvo tikra, kad įsikurs Šnipiškėse. Mat šiame rajone J. Avižinaitė gimė ir užaugo, stebėdama, kaip apylinkės kinta, plečiasi bei tampa nuostabia vieta gyventi ir dirbti.

„Neapsakomas jausmas matyti kažkada apleistas pievas bei brūzgynus, besikeičiančius į išskirtinius pastatus su puikia infrastruktūra. Todėl geresnės vietos mūsų verslui ir būti negalėjo. Nors esame dar jauni, jau turime daug nuolatinių klientų, užsukančių ir iš „Naujojo Skanseno“ kvartalo. Jiems labai patinka mūsų estetika, tvarumas. Visas puokštes pakuojame naudodami natūralų kraftinį popierių, o spalvų žaismą sukuriame pastarąjį rinkdamiesi šilkinį. Taigi galiu teigti, kad ne tik mūsų produktai, bet ir pakuotės yra draugiškos aplinkai“, – pažymi J. Avižinaitė.

Kalėdų dekoras 4.jpeg

Kalėdų spalvas diktuoja gamta

Šiose tvariose pakuotėse, floristės teigimu, Kalėdų proga jau siūlomos įvairios šventinės dekoracijos. Gėlių salonas paruošė kėnio vainikų, kalėdinių augalų, bugienio šakų, medvilnės šakelių, nuostabių amarilių ir kitų papuošimų, skirtų sukurti jaukią švenčių atmosferą namuose.

„Kasmet natūralumas tik populiarėja. Kalėdų dekorui jau atsisakoma dirbtinių detalių, žmonės vis dažniau nori puošti namus gamta alsuojančiais elementais. Todėl ir mes kalėdinius vainikus, pavyzdžiui, kuriame tik iš natūralių spygliuočių, juos dekoruojame tikrais kankorėžiais, medvilne, cinamono lazdelėmis, džiovintais apelsinais, samanomis. Kita šiuo laikotarpiu madinga Kalėdų dekoro tendencija – stabilizuoti augalai. Pastarieji yra nereiklūs priežiūrai, o jų spalvos ir kvapas išlieka nepakitę keletą metų. Patys populiariausi iš tokių augalų – eukaliptai, levandos, samanos“, – kalba J. Avižinaitė.

Jos teigimu, Kalėdų dekorui verta rinktis gamtos padiktuotas spalvas. Anot floristės, namuose labai organiškai atrodys įvairūs žali atspalviai – skirtingų rūšių spygliuočiai, eukaliptas, kiparisas, šparagas. Taip pat šilti auksiniai medienos potėpiai: džiovinti rugiai, medvilnės šakelės ir, žinoma, raudona, Kalėdų simbolinė, spalva. Ja puošiasi bugienio šakos, amariliai ir kiti raudoni žiedai.

Kalėdų-dekoras-2.jpg

Siūlo būti kūrybingiems

Paklausta, kokiomis dovanomis šiemet galima nustebinti artimuosius, J. Avižinaitė siūlo pasidairyti „Pasidaryk pats“ rinkinių. Juose – kėnio vainikas, įvairios natūralios dekoracijos, žaisliukai ir karšti klijai su įranga.

„Tokia puiki dovana suburs vaikus ir visą šeimą drauge kurti kalėdinį jaukumą namuose. Tačiau galima ne tik dovanoti šias staigmenas, bet ir jas, pavyzdžiui, pakuoti gamtai draugiškais būdais. Rinktis perdirbtą popierių, atsisakyti plastiko gaminių – spalvotų plėvelių, celofano. Dovanų perrišimui galima naudoti medžiagines ar satino juosteles, o asketišką stilių sukurs džiuto arba lino virvelės. Pakuotė puikiai atrodys ir dekoruota pušies, eglės šakele. Prie jos taip pat galima pridėti cinamono lazdelę ar kitą mielą smulkmenėlę, pastarąsias lengvai užfiksuojant karštais klijais“, – teigia J. Avižinaitė.

Kalėdų-dekoras-1.jpg

Floristė priduria – renkantis kalėdinį dekorą, verta naudoti tuos elementus, kurie džiugintų ir pasibaigus šventėms bei nebūtų tik vienkartiniais papuošimais. Todėl ji siūlo pastaruosius panaudoti ir vėliau – tereikia mažo atnaujinimo.

„Pavyzdžiui, Kėnio vainikas. Jį galime prikelti naujam gyvenimui per kitą labai gražią pavasario šventę – Velykas. Tereikia nuimti išdžiūvusias kėnio šakelės. Tuomet liks puikus šiaudų karkasas, kurį galima iš naujo apipinti samanomis, beržo vytelėmis ar kitais velykiniais elementais. Svarbu būti kūrybiškais ir viskas pavyks“, – įkvėpimo Kalėdoms linki gėlių salono „Peliukas Flower Shop“ įkūrėja.