• Pažink miestą
  • 2022-12-06
  • 429 peržiūros

„Naujojo Skanseno“ kaimynystėje įsikūrusi konditerijos studija „T.A.I.P cake“ kviečia prancūziškų desertų ir dalinasi kalėdinio kekso receptu

Stebinantys ne tik išskirtiniu skoniu, bet ir unikalių formų bei tekstūrų įvairove. Tokie yra prancūziški desertai, kuriuos jau vienerius metus vos per keletą minučių nuo „Naujojo Skanseno“ kvartalo įsikūrusioje konditerijos studijoje „T.A.I.P cake“ su savo komanda kepa Alena Kollerova. Prieš daugiau nei dešimtmetį ji sutiko savo būsimą vyrą ir tapo meilės emigrante, iš Baltarusijos persikėlusi gyventi į Vilnių. Čia konditerė išmoko lietuvių kalbą, sukūrė savo verslą ir šiandien sako visada norėjusi gaminti desertus, glostančius tiek gurmanų širdis, tiek ir akis. Puikus to įrodymas – dangiško skonio citrusinių vaisių keksas, kurį ji, pasidalindama receptu, kviečia išsikepti Kalėdoms.

Įkvepia grįžtantys smaližiai

Šiandien A. Kollerovai – 33-eji ir savo prancūziškų desertų studijoje ji pluša nuo ankstyvo ryto iki vėlyvo vakaro. Kaip pati sako, ši veikla yra ne tik jos pagrindinis darbas, bet ir aistra, o puikus to įrodymas – niekada nesibaigiantys užsakymai.

Todėl A. Kollerovai konditerijos studijoje šiandien padeda dar du konditeriai, kuriuos pašnekovė vadina puikia komanda bei asmeniniu pasididžiavimu. Visi kartu jie vos spėja suktis, nes, norėdami užsisakyti rankų darbo desertų, kepyklėlės duris nesustodami varsto ir kaimynystėje gyvenantys, ir iš viso Vilniaus atvažiuojantys smaližiai.

Lena-Kollerova.jpg

„Paslaptis paprasta – gaminant kokybiškai, dirbant su meile, renkantis tik geriausius ingredientus, žmonės skanėstų paragauti atvažiuos bet kur. Žinoma, labai vertiname šalia gyvenančius klientus. Kai įsikūrėme, jie pamatė mūsų iškabą, o daugiau sužinojo internete. Viena kaimynė netgi atskubėjo desertų pastebėjusi, kaip po darbo dienos išnešiau du didžiulius maišus šiukšlių. Todėl beprotiškai malonu, kuomet klientai grįžta arba užsisakę tortą savo mažylio gimtadieniui, lygiai po metų jo paprašo vėl. Tai – neįtikėtai įkvepia“, – dalinasi konditerė.

Pavadinimą sukūrė ne veltui

Prie „T.A.I.P cake“ sėkmės, pasakoja konditerijos studijos įkūrėja, galima pridėti ir įgytą biochemijos išsilavinimą, ir desertų gamybai nuolatos skiriamą visapusišką dėmesį.

„Atvykusi į Vilnių, iškart pradėjau mokytis lietuvių kalbos, susiradau darbą ir draugų. Tačiau visa tai niekaip nebuvo susiję su konditerija. Dirbau logistikos įmonėje, o desertus kepdavau tik sau ir šeimai – tai tebuvo hobis. Tačiau visada žinojau – neapsiribosiu vien namų virtuve, taigi turėjau aiškų planą. Prasidėjus motinystės atostogoms, ėmiau jį įgyvendinti. Pasirinkau prancūziškus desertus, nes mane žavėjo šių skanėstų geometrija, skonių ir tekstūrų įvairovė. Todėl jie yra ne tik skanūs, bet ir gražūs“, – sako A. Kollerova

Ši desertų savybė užkoduota ir studijos pavadinime. „T.A.I.P cake“ pirmasis žodis yra „Tau Akivaizdžiai Įdomu Paragauti“ akronimas.  

T.A.I.jpg

„Arba gali tiesiog pasakyti tortui „Taip“. Kad tai norėtųsi ištarti, turi stengtis bei tobulėti nuolatos. Pati gerai suprantu fizikinius procesus ir chemiją, o šias žinias papildžiau mokydamasi bei praktikuodamasi pas įvairius desertų kepėjus užsienyje. Todėl ir šiandien vis tobulinu savo kepinių skonį bei išvaizdą“, – pažymi konditerė.

Be rankomis keptų, gardžiais kvapais namus pripildančių kepinių neįsivaizduojame ir gražiausios metų šventės – Kalėdų. Joms artėjant, A. Kollerova kviečia išsikepti ypatingą desertą – citrusinių vaisių keksą. Šis skanėstas, tikina konditerė, ne tik nustebins šeimą ar draugus, bet ir išties sušildys Kalėdas, šventei suteikdamas malonių vasaros prisiminimų.

Keksas1.jpg

Egzotiškas ir dangiškas: Alenos citrusinių vaisių keksas

Keksui reikės:

250 g kambario temperatūros sviesto;

Greipfrutų, apelsinų ir laimų žievelių;

250 g cukraus;

3 kiaušinių;

3 šaukštų greipfrutų sulčių;

Vanilės pupelės;

Žiupsnelio druskos;

Trečdalio arbatinio šaukštelio sodos;

115 g bet kokio riebumo pieno;

340 g miltų.  

Glaistui reikės:

275 g 70 proc. karčiojo šokolado;

80 g vynuogių sėklų aliejaus (jį galima keisti alyvuogių aliejumi).

Pirmiausia, iki purumo suplakite sviestą. Kai sviestas bus plakamas, suberkite cukrų. Tada plakite vėl, kol mišinys taps purus. Tuomet į jį įmuškite po vieną kiaušinį, o po kiekvieno įmušimo tešlą kruopščiai išminkykite. Tada į tešlą įmaišykite tarkuotas žieveles, greipfrutų sultis, vieną vanilės ankšties sėklą, žiupsnelį druskos ir sodos. Dar kartą išmaišykite tešlą.

Tuomet į tešlą supilkite šiltą pieną. Jei anksčiau sviestas sutirštėjo, pieną galite dar šiek tiek pašildyti, bet ne iki virimo. Įpylus šilto pieno, sviesto gumulėliai išnyks ir tešla taps vientisa. Pieną reikia pilti maišant jį su miltais.

Tuomet įkaitinkite orkaitę iki 180 laipsnių temperatūros. Supilkite tešlą į silikoninę formą, kepkite apie 1 valandą. Patikrinkite dantų krapštuku, ar iškepė. Tada ruoškite glaistą.

Mikrobangų krosnelėje ištirpinkite juodąjį šokoladą. Naudokite pačią mažiausią temperatūrą. Į ištirpintą šokoladą įpilkite vynuogių sėklų aliejaus, kurį galima pakeisti bet kokiu augaliniu aliejumi, jei tik jis neturi itin aštraus kvapo. Naudokite šiek tiek sviesto, jį sutrinkite trintuvu kartu su šokoladu. Tuomet užpilkite glaistą ant kekso, leiskite jam visiškai susigerti. Perkelkite pyragą į kepimo skardą ir papuoškite cinamono lazdelėmis, cukruotais vaisiais ir riešutais. Skanaus!

„Puodelis šiltos arbatos, artimųjų šypsenos ir gabalėlis šio kekso. Taip įsivaizduoju tobulas Kalėdas. Linkiu, kad tokios šventės ateitų į kiekvienus namus, pripildydamos juos džiaugsmo, šilumos bei saldžių akimirkų. Juk dėl to visus metus ir laukiame Kalėdų“, – šypsosi konditerė.