• Renkuosi namus
  • 2020-06-21
  • 1592 peržiūros

Langas į gamtą: kaip paversti kiemą ir ramybės, ir bendruomenės oaze?

Psichologai ir architektai pastebi, kad emocinę žmonių gerovę lemia ne tik interjero sprendimai, bet ir namo aplinka. Todėl naujausias statybos tendencijas galima pavadinti tikru „kiemo renesansu“ – ši erdvė ne tik sudaro sąlygas net miesto centre išsaugoti ryšį su gamta, bet ir tampa bendruomenės telkimosi vieta. Siekis tai atspindėti lėmė „YIT“ kiemų koncepcijos atsiradimą. Kviečiame susipažinti!

Lietuviams kiemas nėra tik laisvalaikio leidimo vieta – iš aplinkos tikimės įkvėpimo ir ramybės, erdvės bendravimui ir gausių želdinių. Nenuostabu – psichologų tyrimai rodo, kad žaliosios zonos padeda įveikti nerimą, o bendras rūpestis erdve stiprina ir bendruomenės ryšius.

Skirtingiems poreikiams – trys zonos

Nors gyvenantiems miesto ritmu žaliosios erdvės padeda išsaugoti ryšį su gamta, funkcionaliam kiemui apželdinimo ir vejos neužtenka. Vystydama kiemus, „YIT” korporacija jau ne vienerius metus tobulina savo kiemų koncepciją: tam, kad būtų patenkinti visi gyventojų poreikiai, kieme būtina suderinti tris skirtingas funkcijas – poilsio, aktyvaus laisvalaikio, žaidimų ir bendravimo.

Aktyviojoje gyventojams turi būti užtikrintos sąlygos mankštintis ir pasivaikščioti, joje taip pat įrengiamos vaikų žaidimo aikštelės. Pavyzdžiui, projekto „Naujasis Skansenas” kiemuose bus nutiestas bendras bėgimo takelis, sujungiantis visus projekto namus į visumą ir kviečiantis aktyviai leisti laisvalaikį.