• Renkuosi namus
  • 2020-10-25
  • 620 peržiūros

Pataria interjero architektė: pilna ar dalinė apdaila – ką pasirinkti?

Įsigijus naują būstą, naujakurių laukia dar vienas svarbus pasirinkimas – kokią būsto apdailą rinktis. Namai be jokios apdailos turės tik išorines sienas ir infrastruktūros įvadus, dalinę apdailą pasirinkusieji ras vidaus pertvaras ir išvedžiotas komunikacijas, o būste su pilna apdaila liks pasirinkti tik baldus. Architektė Laura Purlytė teigia, kad apdailos pasirinkimą lemia daugybė kriterijų, tačiau mitai labiausiai gaubia pilnos apdailos sprendimus.

 

Užsienyje jau ne vienerius metus įprasta rinktis pilnos apdailos sprendimą, tačiau Lietuvoje jis populiarėti pradeda tik dabar. Kas lemia šį pokytį?

Pilnos būsto apdailos pasirinkimą lemia vis didesnis žmonių užimtumas – kiekvieną laisvą akimirką jie nori skirti poilsiui, o darbus verčiau patiki savo sričių profesionalams. Dalis naujakurių pastebi, jog įsigyti būstą su pilna apdaila ne tik paprasčiau, bet ir finansiškai naudingiau. Būsto įrengimui teikiamos vartojimo paskolos suteikiamos trumpesniam terminui ir aukštesnėmis palūkanomis, nei paskolos būstui įsigyti, o pasirinkus pilną apdailą, jos įregimas finansuojamas ta pačia būsto įsigijimui skirta paskola. Kiti tuo metu dalijasi karčia patirtimi, kiek laiko, išteklių ir jėgų reikalauja būsto transformacija, pasirinkus tik dalinę apdailą.

 

11.jpg

 

„Visi vienodi“, „monotoniški“, „mažas pasirinkimas“ tokius pilnos apdailos apibūdinimus tenka išgirsti. Ar išties taip yra?

Nors perkantys būstą su pilna apdaila įvairius interjero sprendimus renkasi iš apibrėžtų variantų, jie gali rinktis iš kelių apdailos lygių. Skiriasi grindys, santechnika, parketlenčių klojimo būdas, elektros įvadų išdėstymas. Skirtingi pasirinkimai sukuria unikalią mozaiką, kurią papildžius savo pasirinktais baldais bei aksesuarais, galima sukurti savitą ir išsiskiriančią erdvę.

Svarbiausias pilnos apdailos privalumas – sutaupytas laikas ir mažiau rūpesčių, nes nekilnojamojo turto vystytojai vis daugiau dėmesio skiria patogiam ir klientų poreikius atitinkančiam erdvių planui, apgalvoja kiekvieną detalę. Be to, tokiai apdailai suteikiama garantija, todėl ir nesklandumai nebaisūs ir bėgant laikui.

 

Dalinė apdaila siejama su neribota laisve įsirengti būstą pagal savo poreikius. Ar išties viskas taip paprasta? Kokie iššūkiai laukia pasirinkusiųjų dalinę apdailą?

Įsirengti būstą su daline apdaila naujakuriai gali arba patys, arba kreiptis pagalbos į interjero dizainerį ar architektą. Nusprendus viską daryti patiems, teks atidžiai sekti darbų atlikimą, prisiimti atsakomybę už medžiagų, spalvų ir elementų pasirinkimą, derinti kiekvieną detalę. Butą įsirengiant su specialistu, jis pasirūpins visu procesu ir sprendimų įgyvendinimu. Vis dėlto būsto su daline apdaila įrengimas užtrunka ilgiau, tai trukdo tiek patiems savininkams, tiek kaimynams. Be to, kyla rizika galutinius apdailos sprendimus įrengti ne pagal statytojo reikalavimus ir taip prarasti dalinės apdailos darbams suteiktą garantiją.

 

blobid0.jpg

 

Kokias pirkėjų pasirinkimo tendencijas pastebite pastaraisiais metais?

Pilnos apdailos pasiūlymas NT rinkoje yra gana naujas dalykas. Jis atliepia spartų gyvenimo tempą ir žmonių lūkesčius kuo greičiau įsikelti į naujus namus. Visgi apdailos pobūdis priklauso nuo individualių poreikių. Pilna apdaila leidžia išvengti rūpesčių ir jai paprasčiau gauti paskolą. Kita vertus, dalinė apdaila suteikia visišką laisvę bendradarbiaujant su interjero specialistais sukurti išskirtinę namų erdvę. Dera pastebėti, kad pirkdami būstą, žmonės bet kuriuo atveju renkasi minimalizmą ir ramias spalvas, todėl jaukumas ir išskirtinumas dažniausiai kuriamas renkantis baldus ar aksesuarus – tokiu atveju, pilna apdaila taip pat gali būti lankstus sprendimas.