Tvarumas, funkcionalumas ir estetika: kaip šie fasadams keliami kokybės standartai augina NT vertę?
Klaipėdos centre, Senamiesčio pakraštyje, baigtos modernaus daugiabučio „9 bijūnai“ statybos. Gyvenamojo būsto projektą įgyvendino pernai į Klaipėdos rinką po dešimtmečio grįžusi darnios miestų plėtros bendrovė „YIT Lietuva“. Keturių aukštų pastate įrengta penkiasdešimt 1–3 kambarių, nuo 30 kv. m iki 75 kv. m ploto butų. Vystant projektą didelis dėmesys skirtas ne tik ergonomiškiems sprendimams, šiuolaikiškam butų planui, bet ir namo aplinkai – jaukioms žaliosioms erdvėms, vaikų žaidimo aikštelei.
Tai vienas pirmųjų naujos statybos daugiabučių gyvenamųjų namų, pastarąjį dešimtmetį iškilusių uostamiestyje. Investuoti į būsto rinką Klaipėdoje „YIT Lietuva“ nusprendė po dešimtmečio pauzės ir šiuo metu užima 7 proc. miesto būsto rinkos.
„Nors Klaipėdos būsto rinka vis dar stipriai orientuota į plėtrą užmiestyje, tačiau uostamiestyje ryškėja ir Vilniui bei Kaunui būdingos tendencijos – ieškoma galimybių gyventi arčiau miesto centro, patogesnio susisiekimo iš namų iki įvairių paslaugų, pramogų ar kultūros vietų. Tačiau kartu norima namų ramesnėse vietose, gamtos, žalumos apsuptyje. Visa tai ir bandėme suderinti naujame projekte klaipėdiečiams“, – teigė bendrovės „YIT Lietuva“ nekilnojamojo turto verslo vadovas Gytis Jakučionis.
Šiuo metu jau parduota trečdalis projekto butų, klientai dar turi galimybę rinktis įvairaus išplanavimo, kambarių skaičiaus ir dydžio butus.
Jau kuris laikas stebimas Klaipėdos būsto rinkos aktyvėjimas. Nors vis dar nemažai projektų vystoma užmiestyje, vis labiau pastebimas poreikis kokybiško aukštesnės klasės būsto miesto centre ar arčiau jo. Populiarėja mažaaukštė statyba. Uostamiestį iš naujo atranda ir čia iš sostinės atsikeliantys vilniečiai, bėgantys nuo miesto spūsčių, ieškantys komfortiško gyvenimo prie jūros.
Tiesa, pasak G. Jakučionio, būstą perkantys klaipėdiečiai nuo Vilniaus ir Kauno gyventojų išsiskiria ypatingu reiklumu kokybei. Jie labai domisi projektų vystytojais, siekia gauti patikimų rekomendacijų, vertina tęstinumą. Dėl to susidomėjimui naujuoju projektu įtakos turėjo ir teigiami anksčiau šioje teritorijoje „YIT Lietuva“ pastatytų daugiabučių „Minijos banga“, „Jurginai“ ir „Bijūnai“ gyventojų atsiliepimai. Naujesnių namų kaimynystė su aktyviomis gyventojų bendruomenėmis daugeliui yra didelis privalumas.
Projekto architektas – klaipėdietis Edmundas Andrijauskas.
Klaipėdos Senamiesčio ir Smiltynės perkėlos pašonėje iškilęs daugiabutis pastatytas susisiekimo ir infrastruktūros požiūriu itin patogioje uostamiesčio vietoje. Iš čia lengvai pėsčiomis, dviračiu ar automobiliu pasiekiamos paslaugos, maitinimo įstaigos, pramogų vietos, rekreacinės erdvės. Šalia – ir istorinės miesto vietos – pavyzdžiui, buvęs Špichuto dvaras.
Projekto „9 bijūnai“ butuose įrengta moderni rekuperacinė sistema, panaudoti efektyvų energijos naudojimą užtikrinantys sprendimai. Požeminėje automobilių stovėjimo aikštelėje įrengta 51 vieta automobiliams ir motociklams statyti. Statant namą pilnai sutvarkyta ir jo aplinka – nutiesti pėsčiųjų takai, įrengtas apšvietimas, erdvės poilsiui.
„YIT Lietuva“ Klaipėdoje taip pat įgyvendina „Philip Morris Lietuva“ sandėliavimo patalpų projektą ir vykdo laivų krovos AB „Klaipėdos Smeltė“ konteinerių terminalo rekonstrukcijos darbus. Sostinėje bendrovė vysto gyvenamųjų namų projektus „Raitininkų sodas“, „Naujoji Rivjera II“, „Matau Vilnių“ bei „Naujasis Skansenas“, Kaune – „Šilo namai“ bei Piliamiesčio urbanistinį projektą. Iš viso į gyvenamojo būsto statybas „YIT Lietuva“ šiemet numačiusi investuoti apie 34,6 mln. eurų, o komercinės paskirties būsto vystymui skirti dar 17,2 mln. eurų.