Bendra informacija
Gatvėmis vaikščiojame susikabinę už rankų, restoranuose lig vakaro šnekučiuojamės su draugais ir kviečiame artimuosius į svečius… Pandemijos metu išgyventas karantinas, atrodo, pavirto tik blankiu šešėliu tolimoje praeityje, tačiau jo metu išgyventi pokyčiai mūsų kasdienybę paveikė dar ilgam laikui. Pokyčių neišvengė ir mūsų namai, kuriuos vis dažniau vadiname ir ne tik ramybės oaze, bet ir biuru.
Kaip karantinas pakeitė mūsų namus?
COVID-19 pandemija į gyvenimus įnešė naują realybę – mūsų namai nebuvo išimtis. Vis daugiau laiko praleidžiant viduje, teko prisitaikyti ir iš naujo permąstyti gyvenamosios vietos išplanavimą bei pritaikyti jį prie naujų poreikių. Juk svetainė staiga turėjo atstoti ir darbo vietos, ir kavinės, ir bendravimo erdvės, ir sporto salės, ir… svetainės funkciją. Šis daugiafunkciškumo poreikis tapo vienu pagrindinių pokyčių, kurį patenkinti, negalint pakeisti esamų kvadratų skaičiaus, buvo tikras iššūkis.
Teigiami ir neigiami pokyčiai
Atviros erdvės konceptas tapo populiarus kaip niekada. Sienos tarp svetainės, virtuvės ir valgomojo palengva ištirpo, sukurdamos erdvumo jausmą ir įleisdamos į namus taip trokštamos natūralios šviesos. Ši interjero tendencija naujo būsto ieškančius žmones džiugina ir dabar, kviesdama kraustytis į šviesius, efektyviai išplanuotus bei vizualiai erdvius butus. Pastebėtas ir karantino metu žmonių įgytas polinkis investuoti į kokybiškesnius, patogesnius baldus. Tiek laiko praleidžiant namuose, nenuostabu, kad komfortas ir jaukumas tapo kelrodėmis žvaigždėmis.
Ne visi karantino į namus atnešti pokyčiai buvo tokie teigiami. Susiliejant linijai tarp darbo ir poilsio erdvės, tapo žymiai sunkiau atskirti profesionalų bei asmeninį gyvenimą. Ilsėtis, kur dirbi, ir dirbti, kur ilsiesi, – toks kasdienybės modelis pakenkia ne tik produktyvumui, bet ir laisvalaikio kokybei. Dėl šios priežasties namų biuro konceptas tapo populiarus ir be galo svarbus daugybei žmonių. Iš to kilo ir klausimas: kaip įsirengti efektyvų ir patogų namų biurą, atskiriant jį nuo gyvenamųjų erdvių? O ką daryti, jei iš namų dirba ir antroji pusė?
Kaip įrengti patogų namų biurą ribotoje erdvėje?
Įrengti papildomą darbo kambarį bute vargu ar įmanoma, tačiau efektyviai išnaudojant erdvę, pasirenkant tinkamą vietą ir pasitelkiant vizualinius sprendimus, rezultatas nudžiugins. Jei namuose dūksta vaikai ir verda aktyvus gyvenimas, ramų kampą atrasti galima miegamajame. Kita vertus, jei dienos metu gyvenamoji erdvė skęsta ramybėje, darbo vietai galite paskirti dalį svetainės ar net išnaudoti erdvę koridoriuje. Nuo bendro kambario namų biurą vizualiai atskirsite naudodami knygų lentynas, spinteles ar pastatomus šviestuvus.
Svarbu nenuvertinti ir kokybiškų baldų svarbos. Nugara ir kaklas padėkos, jei investuosite į patogią biuro kėdę, suteikiančią tinkamą atramą, bei gero aukščio bei dydžio stalą. Nenumokite ranka į daiktų saugojimo vietą – spintelės ar daiktadėžės gali atrodyti nereikalingos, tačiau laikui bėgant darbo stalas greitai taps perpildytas, jei neturėsite vietos daiktams susidėti. Išnaudokite sienų vertikalumą lentynėlėmis bei prie sienų kabinamomis struktūromis – taip sutaupysite vietos. Patogus ir akiai patrauklus namų biuras padės susikaupti ir lengviau panirti į produktyvią rutiną.
Iš namų dirbant dviese, išlaikyti atskirą darbo erdvę gali būti sunkiau. Šiuo atveju taip pat gali padėti vizualiniai sprendimai: tarp dviejų darbo stalų patalpinta spintelė ar sukurtas nežymus atskyrimas augalų pagalba. Atskiras erdves atriboti padės skirtingi kilimai ar net skirtingomis spalvomis nudažyti sienų plotai. Gali kilti pagunda darbo zoną įrengti kambario kampe, du darbo stalus suremiant stačiu kampu. Visgi prieš priimant šį sprendimą apsvarstykite, ar nuotolinių susitikimų metu toks išdėstymas nesudarys diskomforto jums ir ekrane aiškiai matomai jūsų antrai pusei.
Atmintyje vis tolstanti pandemija į mūsų namus atnešė daug pokyčių, tačiau kai kurie iš jų, kaip namų biuras ir jaukios, atviros erdvės konceptas, planuoja pasilikti dar ilgam laikui. Vadovaujantis savo patogumu ir gudriais vizualiniais sprendimais, pavyks sukurti funkcionalius namus, iš kurių nesinorės išeiti!