Bendra informacija
2021-ieji prasidėjo namuose – besitęsianti pandemija pakeitė darbo ir laisvalaikio įpročius, o namai – saugi užuovėja, į kurią grįžtama pailsėti – tapo pagrindine erdve, kurioje verda visas gyvenimas. Didžiąją laiko dalį praleidžiant namuose, kaip niekad svarbiomis tapo tokios savybės kaip patogumas ir funkcionalumas. Ne ką mažiau – autentiškumas ir maloni aplinka. Pasižvalgykite po 2021-ųjų metų interjero tendencijas – įvairias ir įkvepiančias.
Grandmillennial stilius – kas sena, tampa nauja
Laikas kitaip pažvelgti į močiutės svetainę! Spalvos, raštai, baldai ir interjero detalės, matytos senelių butuose, pritaikoma naujai ir tampa autentiškumo bei išskirtinumo ženklu. Įvairūs nostalgiją ir jaukumą keliantys, istoriją slepiantys daiktai tampa alternatyva vienodiems masinės gamybos produktams.
Kokias idėjas „pasiskolinti“ iš močiutės namų ir pritaikyti savo interjere? Margi, gelėti tapetai, raštuoti baldų apmušalai, sunkios medienos stalas, senovinis lempos gaubtas – visa tai, saikingai pritaikyta moderniame interjere, toli gražu neatrodys kaip kičas, o suteiks interjerui šilumos ir autentiško stiliaus.
Tegyvuoja pilka ir geltona
Daugeliui puikiai žinoma tradicija – spalvų instituto „Pantone“ kasmet skelbiama metų spalva. Dažnai pasirinkta spalva tampa plačiai paplintančia tendencija, padarančia didžiulę įtaką madai, tačiau neretai sutinkama ir interjero dizaino sprendimuose.
2021-ieji išskirtiniai, nes „Pantone“ paskelbė ne vienos, o net dviejų spalvų derinį. Metų spalvomis išrinkta pilka ir geltona. Pilka, anot „Pantone“, išreiškia brandą ir ištvermę, o šilta geltona – viltį.
Pilka spalva interjere matoma ir mėgstama jau kurį laiką. 2021-aisiais prie subtilios pilkos nesunku priderinti ryškius geltonus akcentus – pilkas sienas pagyvins geltona sofa, pilką lovos patalynę – geltona lovatiesė ar pagalvių užvalkalai. Šių dviejų spalvų derinys – kur kas universalesnis ir lengviau įgyvendinamas, nei gali atrodyti iš pirmo žvilgsnio!
Gyvybės ir žalumos
Augalai – dideli, maži, smulkiais ar stambiais lapais, su žiedais ar spygliais. Augalų įvairovė didžiulė ir tai, ko gero, vienas paprasčiausių būdų, kaip namams suteikti jaukumo, gyvybės ir artumo su gamta.
Žaluma namuose yra ne tik graži ir stilinga detalė. Augalai pasižymi teigiamu poveikiu namų gyventojams – ramina, mažina stresą, valo orą ir net didina produktyvumą. Todėl 2021-ųjų tendencija namus paversti mažytėmis džiunglėmis – itin sveikintina.
Tvarumas
Dėmesys ekologijai ir tvarumo idėjoms taip pat niekur nedingo, o noras rinktis aplinkai draugiškus gaminius interjere – toks pat svarbus kaip anksčiau. Palaikyti tvarumo idėjas galima namuose atsisakant plastiko ir aplinkai nedraugiškos produkcijos. Sveikintinas pasirinkimas dar tik kuriant namus – atsakingai rinktis statybines medžiagas, atsižvelgiant į tai, ar medžiagos išgautos darant minimalų poveikį aplinkai.
Su atsakomybe siejamas minimalizmas – nereikalingų, aplinką teršiančių ar galiausiai šiukšlėmis virstančių daiktų atsisakymas. Aiški namų vizija, greitai atsibostančių ar nekokybiškų interjero detalių atsisakymas gali prisidėti prie mažesnio šiukšlinimo ir poveikio aplinkai.